Okt 112012

trnava

Vo Zvolene sa hral v dňoch 9. a 10. októbra finálový turnaj Mini Champions League 2012, ktorý je súčasťou Grassroots programu Slovenského futbalového zväzu.
Západoslovenský futbalový zväz reprezentovali v konkurencii ôsmich víťazov krajských kôl vo vekovej ketegórii U 12 družstvá AS Trenčín, FC Spartak Trnava a FC Nitra. Zápasmi rozhohrali v utorok dve štvorčlenné skupiny, medzi kvarteto najlepších postúpili prvé dva tímy z každej skupiny – Trenčín, Trnava, Ružomberok a Spišská Nová Ves. Víťazmi prestížneho turnaja mladších žiakov sa po stredajších súbojoch stali nádeje FC Spartak Trnava pred Ružomberkom a Spišskou Novou Vsou, Trenčín skončil štvrtý a FC Nitra obsadila posledné, ôsme miesto. Mladé talenty Spartaka potvrdili výbornú fazónu z majstrovskej súťaže, v ktorej z doterajších jedenástich stretnutí vyhrali všetkých jedenásť a rovnako vynikajúcu majú aj bilanciu skóre 58:7! Trnavčania ťahali vo Zvolene za kratší koniec iba v úvodnom zápase proti Ružomberku (0:2), proti ďalším súperom už kráčali pevným krokom – Prešov (5:1), Slovan (4:1), Trenčín (2:2), Ružomberok (3:1), Spišská Nová Ves (6:3). Víťazi Mini Champions League 2012 z Trnavy sa predstavia v polčasovej prestávke kvalifikačného zápasu Slovensko – Grécko v Bratislave na Pasienkoch.
FC Spartak Trnava: M. Niček, D. Hrdý, A. Grík, O. Burian, A. Szabo, Š. Kozák, F. Fraňo, M. Durdy, S. Glos, D. Bindics, M. Melúch, S. Benovič, A. Antal, S. Nebyla. Tréner Marián Šarmír.
Konečné poradie: 1. Trnava, 2. Ružomberok, 3. Spišská Nová Ves, 4. Trenčín, 5. Prešov, 6. Banská Bystrica, 7. Slovan, 8. Nitra.

Na snímke mladé talenty FC Spartak Trnava U 12 s pohárom pre víťaza Mini Champions League 2012. Foto: SFZ