Okt 172012
 
víťazi msj

Druhý októbrový víkend sa na futbalovom štadióne TJ Slavoj Moravský Svätý Ján konal „Turnaj troch krajín U 17“, ktorého sa zúčastnili sedemnásťroční chlapci z klubov: Spielvereinigung 07e.V. Hochheim am Main – Nemecko, FC Pálava Mikulov – Česká republika a domáci dorastenci TJ Slavoj Moravský Svätý Ján.
Turnaj nadväzoval na spoluprácu, ktorá začala v roku 2009, no i napriek tomu bol na Slovensku organizovaný prvý raz. Záštitu nad turnajom prevzal starosta obce Moravský Svätý Ján Anton Emrich a finančne ho podporili firmy Microcomp, Tempest a Lynx. Pozvanie prijal aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.
Príchod juniorov zo zahraničia bol už v piatok 12. októbra v poobedňajších hodinách, kde po ubytovaní a spoločnej večeri nasledovalo vyžrebovanie a dohoda pravidiel. Na prvý zápas nastúpili v sobotu o 13.00 h. mužstvá FC Pálava Mikulov a Hochheim am Main. Zápas bol dramatický, hralo sa dosť tvrdo a aj napriek polčasovému vedeniu 3:0 pre českých mladíkov Nemci zápas otočili, vyrovnali na 3:3 a dokonca v penaltovom rozstrele zvíťazili 5:4. Do druhého zápasu nastupovali mužstvá Spielvereinigung 07e.V. Hochheim am Main a TJ Slavoj Moravský Svätý Ján. Už v úvode sa Hochheim ujal vedenia, ale domáci postupne tlak zvyšovali natoľko, že v závere vyzerali chlapci z Nemecka príliš unavení. Celkovo zvíťazilo slovenské mužstvo 6:1. V poslednom zápase sa opäť ukázala kvalita dorastu TJ Slavoj a aj napriek dostatočnému oddychu mladíkov z Mikulova nestíhali na domácich a ťahali za kratší koniec. Celkovo prehrali takisto ako Nemci 6:1, a tak medzi druhým a tretím nakoniec naozaj rozhodoval penaltový rozstrel, kde boli v prvom zápase lepší chlapci z Hochheimu. Turnaj končil v podvečerných hodinách a ceny odovzdával predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. Dorastenci Moravského Svätého Jána si týmto turnajom preverili svoje schopnosti pred ďalšími zápasmi.
V nedeľu 14. októbra sa hral už len jediný zápas o putovný pohár medzi nemeckými a českými mužstvami, ktorý dopadol obdobne ako deň predtým. Chlapci z Mikulova mali lepší prvý polčas, ale nevedeli dať gól. Druhý polčas boli o máličko lepší a teda aj šťastnejší chlapci z Hochheimu, nakoľko strelili dva rýchle góly a záver za stavu 2:1 už len poistili na celkových 3:1 v prospech nemeckého mužstva. Vďaka patrí aj miestnym poľovníkom, ktorí venovali divinu do nedeľného gulášu. Budúci rok sa turnaj bude konať v Hochheime am Main, dorastencov Moravského Svätého Jána čakajú kvalitné zápasy. Tešíme sa opäť o rok.
Peter Mračna

Ďalšie snímky z turnaja nájdete vo fotogalérii.

Máte aj vy tip na článok, chcete spropagovať vlastný klub, dobrú prácu s mládežou alebo zaslúžilého hráča? Dajte nám vedieť na e-mail: marketing@zsfz.sk, na webe Západoslovenského futbalového zväzu vám radi dáme priestor.