Okt 272012
 
chlapci

V rámci projektu Slovenského futbalového zväzu s názvom Škola mladých rozhodcov sa stretli frekventanti na štadióne Pasienky v Bratislave. V úlohe divákov tu sledovali kvalifikačný zápas o postup na Majstrovstvá sveta vo futbale 2014 v Brazílii medzi Slovenskom a Lotyšskom.


Rozhodcovia na čele s predsedom Komisie rozhodcov Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky Petrom Kováčom, inak asistentom rozhodcu republikových súťaží SFZ, pricestovali na stretnutie s dostatočným predstihom, aby pozorovali predzápasovú rozcvičku rozhodcovskej trojice. „Hneď na úvod by som sa aj touto cestou chcel poďakovať vedeniu ObFZ Nové Zámky za podporu pri zabezpečovaní dopravy a lístkov na stretnutie. Na zápas sme prišli zámerne takto skoro, aby sme si dokonale pozreli rozcvičku rozhodcov na medzinárodnej úrovni,“ vysvetľoval na „mieste činu“ Peter Kováč. „Úlohou frekventantov bolo pozorne sledovať výkon rozhodcovskej trojice tohto zápasu.
Rozhodcom stretnutia bol 29-ročný holandský arbiter Danny Makkelie, inak policajt v krajine tulipánov. Asistentmi boli Norbertus Josephus Cornelus Simons a Bas van Dongen, obaja tiež z Holandska. S výkopom o 20.15 h sa začala celozápasová úloha oblastných rozhodcov. „Hlavný arbiter mal naozaj ťažké rozhodnutia, musel riešiť nezávideniahodné situácie, napríklad nariadil dva pokutové kopy, neuznal gól pre hráča mimo hry, udelil viacero žltých kariet. Dokonca udelil aj žltú kartu za predstieranie priestupku v pokutovom území podrazenia. Avšak na najbližšom stretnutí Školy mladých rozhodcov, ktoré je predbežne naplánované na 2. november, si podrobne z analyzujeme výkon rozhodcovskej trojice aj pomocou video projekcie,“ vraví P. Kováč ďalej.
Na záver dodávame, že v štruktúrach Slovenského futbalového zväzu došlo k zaujímavej zmene, novým mužom na poste manažéra Konvencie rozhodovania SFZ, ktorý má na starosti aj dohľad nad všetkými Školami mladých rozhodcov na Slovensku je Vladimír Medveď, bývalý FIFA asistent rozhodcu. Vo funkcii nahradil zosnulého Vladimíra Hriňáka.
Text a foto MÁRIO VÖRÖS

Na snímke rozhodcovia z Nových Zámkov pred zápasom slovenskej reprezentácie proti Lotyšsku.

Máte aj vy tip na článok, chcete spropagovať vlastný klub, dobrú prácu s mládežou alebo zaslúžilého hráča? Dajte nám vedieť na e-mail: marketing@zsfz.sk, na webe Západoslovenského futbalového zväzu vám radi dáme priestor.