Okt 282012

surovce

Šláger jesennej časti Majstrovstiev regiónu Západ Šurovce – Považská Bystrica sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich v pomere 3:1. Líder súťaže strelil čestný gól v samom závere z penalty.
Súboj prvých dvoch mužstiev súťaže prilákal v nedeľu dopoludnia na štadión Jozefa Mitasa do Šúroviec peknú návštevu. Prvú šancu mali domáci už v 7. min., Herák ale z dvoch krokov mieril iba do brankára hostí, na druhej strane tuhla krv fanúšikom FK Horses, keď Šimček z uhla skúšal šťastie. V 26. min. Hrebík zazvonil v šanci na ľavú žrď brány hostí, o minútu neskôr už ale pravý bek Jánoš prepálil z 10 m všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Po polhodine hry mohlo byť vyrovnané, keď po ľavej strane ušiel Perexta, presným centrom našiel Šimčeka, ktorého hlavičku stihol padajúci brankár Šúroviec Zachar tečovať na pravú žrď. Do kabín tak odchádzali spokojnejší domáci, ktorí v úvode druhého polčasu ustáli nástup lídra. Šúrovce hrozili z kontier, po akcii Heráka ešte Horváth gól nedal, gól Juhásza odkopli obrancovia hostí z čiary, ale v 63. min. si pohyblivý Herák vymenil loptu s Horváthom a strelou k vzdialenejšej žrdi poistil domáce vedenie. O dve minúty neskôr Juhász pasom výborne uvoľnil Horvátha, na brankára hostí sa rútili traja domáci hráči, Horváth ale vo finálnej fáze zaváhal, loptu nedostali do šance Ivanič ani Herák. V 74. min. fauloval Mráz Juhásza, najlepší hráč zápasu si postavil aj loptu na biely bod – brankára poslal do pravej strany, loptu do ľavej. V závere hostia strelili aspoň čestný gól, z penalty po faule Hrebíka na Gajdošíka znižoval Šimček.
Výborný zápas viedol s prehľadom Juraj Otrubčák, na čiarach mu asistovali Marek Blaháč a Miroslav Žiak. Delegátom stretnutia bol Bohumil Košecký. Zaslúžený potlesk divákov patril po zápase všetkým aktérom šlágra jesene. Nedeľná polievka chutila viac futbalistom Šúroviec, ktorí pripravili súperovi z Považskej Bystrice vôbec prvú prehru v súťaži. Po 13. kole je rozdiel medzi dvomi najlepšími mužstvami súťaže iba jeden bod.

Šúrovce – Považská Bystrica 3:1 (1:0)
Góly: 27. Jánoš, 63. Herák, 74. Juhász (11 m) – 82. Šimček (11 m).
FC Horses: Zachar – Jánoš, Jakabovič, Lalík, Holič – Herák (88. Ďuriš), Hlavna, Dlhý, Hrebík – Horváth (71. Vido), Juhász. Tréner Miroslav Hájiček.
FK Raven: Bartek – Pauer, Mráz, Štefún (67. Šuška) – Hrenák, Škrobák (72. Král), Ondrička, Novisedlák, Perexta – Šimček (83. Tomáš), Gajdošík. Tréner Jozef Kútny.
Pred 400 divákmi rozhodoval Otrubčák, ŽK: Jánoš, Dlhý, Ivanič, Hrebík – Mráz, Novisedlák.