Okt 312012
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komisia mládeže a školského futbalu Západoslovenského futbalového zväzu pripravuje IV. ročník halového turnaja s názvom Pohár predsedu ZsFZ 2012, finále sa bude hrať v sobotu 1. decembra 2012 v Mestskej športovej hale v Nitre.


Kvalifikačné turnaje o Pohár predsedu ZsFZ 2012 sa budú hrať v troch skupinách. Oblastný futbalový zväz v Nitre poriada kvalifikáciu pre Nitriansky kraj, Oblastný futbalový zväz v Považskej Bystrici organizuje turnaj pre Trenčiansky kraj a Oblastný futbalový zväz v Trnave zastreší kvalifikáciu pre Trnavský kraj. Na turnaji môžu nastúpiť hráči narodení 1. 1. 1999 a mladší, ktorí hrajú v súťažiach, riadených príslušným ObFZ, hrať nemôžu hráči B-družstiev, ktorých A-družstvo hrá v súťažiach, riadených ZsFZ a SFZ. Do finále Pohára predsedu ZsFZ 2012 v Nitre postúpia z každej kvalifikačnej skupiny družstvá na prvom a druhom mieste a priamo organizátor turnaja ObFZ v Nitre, ktorého družstvo odohrá kvalifikáciu bez započítania bodov. Hrajú štyria hráči v poli + brankár, na súpiske môže mať každé družstvo štrnásť hráčov, hrá sa na veľké brány s rozmerom 2 x 5 m s futbalovými loptami o veľkosti číslo 5 (nie lenivé lopty).
V Považskej Bystrici budú súperiť v sobotu 17. novembra výbery oblastných futbalových zväzov z Trenčína, Prievidze, Považskej Bystrice a Topoľčian, na kvalifikácii v Nitre sa v sobotu 24. novembra stretnú oblastné výbery Nových Zámkov, Levíc, Nitry a Komárna, no a v Trnave sa v piatok 23. novembra budú merať výbery Senice, Trnavy, Galanty a Dunajskej Stredy.
Priebeh každého kvalifikačného turnaja zabezpečí domáci oblastný futbalový zväz z dotácie Západoslovenského futbalového zväzu vo výške 500 €, ktoré použije na prenájom haly, náklady na rozhodcov, pitný režim družstiev a VIP. Finálový turnaj Pohára predsedu ZsFZ 2012 v Nitre s počtom družstiev sedem sa bude hrať systémom každý s každým, najlepší sa stretnú v Mestskej športovej hale na Klokočine v sobotu 1. decembra.
Pripomeňme si, že finále tretieho ročníka Pohára predsedu ZsFZ sa hralo pred rokom v Senici. Víťazmi sa stali chlapci z Oblastného futbalového zväzu v Trenčíne, druhý skončil nitriansky výber, na treťom mieste sa umiestnili Trnavčania, ďalšie priečky obsadili Dunajská Streda, Levice, Prievidza a Senica.

Snímka je z kvalifikácie halového turnaja o Pohár Predsedu ZsFZ, ktorá sa hrala pred rokom v Považskej Bystrici.