Nov 122012
 
solcany

Futbalisti v Solčanoch sa zabávali na Solčanskom hodovom plese, ktorý už dvanásty rok organizuje Obecný futbalový klub pod záštitou starostu Solčian Juraja Soboňu.
Kultúrno-spoločenské podujatie sa konalo v reprezentačných priestoroch vyzdobenej sály miestneho kultúrneho domu, ples otvorili starosta Solčian Juraj Soboňa, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši a predseda Oblastného futbalového zväzu v Topoľčanoch Pavol Šípoš. Zabávajúcej sa spoločnosti plesová sobota svedčala, náladu totiž najmä futbalistom vylepšilo víťazstvo v pomere 4:1 v zápase V. ligy Západ v “okresnom” derby proti Jacovciam. Futbalistom robili garde ich nádherné polovičky, tanečný parket dostával pri tónoch hudobnej skupiny Disk a ľudovej speváckej skupiny Lišňanka zabrať, ako sa patrí. K videniu boli počas noci samozrejme i chlapské diskusné krúžky, do futbalových debát mali s čím prispieť aj šéf disciplinárky v regióne Mirosval Vlk, podpredseda v oblastnom topoľčianskom zväze Miroslav Makový či redaktor regionálneho týždenníka MY Topoľčianske noviny Jaroslav Šupa. Dobrá nálada gradovala pri tombole s bohatými cenami, zábava však pokračovala až do skorého rána. “Na tomto vydarenom kultúrno-športovom podujatí sa stretli aktívni hráči, fanúšikovia futbalu ako i funkcionári so svojimi partnerkami a počas zábavy aj týmto spôsobom dokázali, že sa spolu vedia dobre zabaviť aj mimo futbalových štadiónov,” uviedol na margo Solčanského hodového plesu starosta Juraj Soboňa. Zabávajúca spoločnosť sa sklonila aj pred veršami učiteľa Rudolfa Šišku, ktoré tak nádherne vyjadrujú vzťah k rodnej obci. Nakoniec, posúďte sami:

Solčany, Solčany, hniezdečko prekrásne,
stále si vás vidím v najmilšom svojom sne.
Pre mňa sú tieto sny najkrajšie vidiny,
pre mňa sú Solčany domov môj jediný.
Solčany, Solčany, drahá mi dedina,
kto tam snil, kto tam žil, stále ju spomína.
Ja sa rád vraciam k vám, ku svojmu rodisku,
v srdci vás nosievam, vždy ste mi nablízku.

Na plesovej snímke sa nechali zvečniť futbalisti Solčian so svojimi krásnymi polovičkami.

Máte aj vy tip na článok, chcete spropagovať vlastný klub, dobrú prácu s mládežou alebo zaslúžilého hráča? Dajte nám vedieť na e-mail: marketing@zsfz.sk, na webe Západoslovenského futbalového zväzu vám radi dáme priestor.