Nov 212012
 
vv nitra

Dnes sa v Nitre uskutočnilo riadne zasadnutie Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu.
Otvoril ho predseda Ladislav Gádoši, ktorý sa vo svojom príhovore vyjadril k aktuálnej medializácii jeho osoby v bulvárnych denníkoch. „Čestne prehlasujem, že nič z toho, z čoho som bol obvinený v súvislosti s dianím po zápase Belgicko – Island, sa nezakladá na pravde,“ uviedol L. Gádoši na margo udalostí po kvalifikačnom zápase o postup na Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov. Predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši následne požiadal členov Výkonného výboru v zložení Ján Lipták, Peter Martinec, Alexander Schmidt, Anton Medovič, Ján Panák a Rastislav Kubica o vyjadrenie. Všetci šiesti mu v diskusii vyslovili dôveru, rovnako sa vyjadril aj predseda Revíznej komisie ZsFZ Ivan Bartoš.
V Dome futbalu sa v rámci pripraveného programu ďalej riešilo aktuálne dianie v rámci regiónu. Pre Výber Západoslovenského futbalového zväzu pod vedením Antona Dragúňa boli odsúhlasené dva prípravné zrazy pred halovým turnajom, ktorý sa bude hrať v sobotu 15. decembra v Nitre. Po Novom roku, 19. januára 2013, sa v Považskej Bystrici uskutoční halový turnaj rozhodcov, na ktorom budú naháňať loptu arbitri z dvanástich futbalových zväzov v pôsobnosti Západoslovenského futbalového zväzu. O týždeň neskôr sa bude konať 21. ročník Reprezentačného plesu ZsFZ, ktorý sa uskutoční tradične v priestoroch Hotela ViOn v Zlatých Moravciach. Ladislav Gádoši informoval výkonný výbor aj o navýšení finančnej podpory zo strany generálneho partnera pre finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu, ktorý sa bude hrať v máji v Prievidzi. So svojimi správami vystúpili v Nitre aj predsedovia deviatich odborných komisii (športovo-technická, rozhodcovská, delegátov, matričná, trénersko-metodická, disciplinárna, zdravotnícka, odvolacia, mládeže a školského futbalu), ktorí zhodnotili priebeh skončenej jesennej časti regionálnych súťaží cez optiku práce svojich komisii.

Na snímke z dnešného rokovania Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu sú predseda Ladislav Gádoši a Ján Lipták.