Dec 012012
 
ds


Mestská športová hala v Nitre bola počas prvej decembrovej soboty dejiskom finálového turnaja o Pohár predsedu Západoslovenského futbalového zväzu.
Sedem žiackych výberov oblastných futbalových zväzov z hráčov narodených po 1. 1. 1999 privítali na slávnostnom otvorení predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, predseda Oblastného futbalového zväzu Peter Martinec a sekretár ZsFZ Ivan Hádek. Štrvtý ročník turnaja sa hral sa systémom každý s každým, celkové prvenstvo si pripísali chlapci výberu z Dunajskej Stredy. “Vyhral najlepší tím, putovný pohár ide do Dunajskej Stredy celkom zaslúžene. Výkonmi ma ale prekvapili viaceré družstvá, chlapci svojim zápalom pre hru ukázali, že organizovanie takýchto turnajov má svoje opodstatnenie,” uviedol po vyhlásení najlepších tímov a slávnostnom ukončení turnaja predseda ZsFZ Ladislav Gádoši.

Výsledky
ObFZ N. Zámky – ObFZ Nitra 1:4, D. Prešinský – S. Pilka 2, A. Trnka, A. Chňapek.
ObFZ Levice – ObFZ Trnava 0:7, M. Toplanský 2, D. Štadler 2, T. Blahuta, M. Ertl, M. Drgoň.
ObFZ D. Streda – ObFZ Prievidza 5:3, D. Ivan, D. Simon, P. Lavu, B. Hegedus, R. Vlk – D. Antala 2, A. Šnirc.
ObFZ P. Bystrica – ObFZ N. Zámky 2:1, A. Prekop, M. Pilát – M. Bátora.
ObFZ Nitra – ObFZ Levice 5:1, A. Trnka 2, O. Mego, S. Pilka, A. Bulla – M. Rusnák.
ObFZ Trnava – ObFZ D. Streda 3:1, M. Toplanský 2, T. Blahuta – B. Hegedus.
ObFZ Prievidza – ObFZ P. Bystrica 2:1, F. Borik, D. Antala – A. Prekop.
ObFZ N. Zámky – ObFZ Levice 2:2, P. Dragúň, D. Prešinský – V. Jančová, N. Kupča.
ObFZ Nitra – ObFZ Trnava 3:3, A. Trnka 2, O. Mego – T. Blahuta, M. Toplanský, D. Štefanka.
ObFZ D. Streda – ObFZ P. Bystrica 6:2, B. Hegedus 2, D. Ivan, A. Szabó, D. Simon, P. Lavu – M. Pilát, Ľ. Kuchárik.
ObFZ Prievidza – ObFZ N. Zámky 3:0, F. Borik 2, E. Žigmund.
ObFZ Nitra – ObFZ D. Streda 3:5, A. Chňapek, A. Trnka, O. Mego – B. Hegedus 2, B. Bertalan, D. Simon, D. Ivan.
ObFZ Levice – ObFZ P. Bystrica 1:3, P. Mandrák – P. Baláž, Ľ. Kucharík, M. Pilát.
ObFZ N. Zámky – ObFZ Trnava 0:8, T. Blahuta 3, M. Toplanský 2, P. Žažo, D. Štefanka, D. Štadler.
ObFZ Nitra – ObFZ Prievidza 2:4, O. Mego 2 – F. Borik 4.
ObFZ D. Streda – ObFZ Levice 4:1, B. Hegedus, B. Bertalan, D. Ivan, A. Szabó – M. Rusnák.
ObFZ P. Bystrica – ObFZ Trnava 7:5, M. Pilát 5, K. Bartoš 2 – M. Toplanský 2, M. Drgoň, M. Ertl, T. Blahuta.
ObFZ N. Zámky – ObFZ D. Streda 1:4, M. Bátora – D. Ivan 3, B. Hegedus.
ObFZ Levice – ObFZ Prievidza 0:3, F. Borik, M. Blaháč, L. Belák.
ObFZ Nitra – ObFZ P. Bystrica 4:3, A. Trnka 3, A. Chňapek – K. Bartoš 2, T. Pavlík.
ObFZ Trnava – ObFZ Prievidza 2:2, M. Toplanský, P. Žažo – A. Šnirc, S. Magdolen.

Konečné poradie
1. ObFZ D. Streda 6 5 0 1 25:13 15
2. ObFZ Prievidza 6 4 1 1 17:10 13
3. ObFZ Trnava 6 3 2 1 28:13 11
4. ObFZ Nitra 6 3 1 2 21:17 10
5. ObFZ P. Bystrica 6 3 0 3 18:19 9
6. ObFZ N. Zámky 6 0 1 5 5:23 1
7. ObFZ Levice 6 0 1 5 5:24 1

Najlepší brankár: Denis Chudý (Prievidza)
Najlepší strelec: Martin Toplanský (Trnava, 10 gólov)
Najlepší hráč: Balázs Hegedus (D. Streda)

Ako nastúpili
ObFZ TRNAVA: T. Mihálik (Trebatice), D. Martin (Leopoldov) – P. Žažo, M. Toplanský (Krakovany), D. Štefanka, J. Štefanka (Trebatice), D. Kovanz, T. Blahuta (Moravany), M. Ertl (Šúrovce), D. Štadler, T. Žemla (Leopoldov), M. Drgoň (Trakovice), A. Hajšo (Katlovce).
ObFZ PRIEVIDZA: D. Chudý (Chynorany), P. Čičmanec (Opatovce n/N.) – A. Kulíšek (Uhrovec), S. Magdolen, F. Rajnoha (Chynorany), L. Belák (V. Belá), V. Cicko (Nedožery-Brezany), A. Šnirc, S. Klopan (Lazany), M. Blaháč (Sebedražie), D. Antala, A. Ďurica (Zem. Kostoľany), E. Žigmund (Kamenec p/Vt.), F. Borik (Zlatníky).
ObFZ D. STREDA: A. Puzser (Gabčíkovo), A. Fehér (M. Dvorníky) – K. Takács, R. Králel (Gabčíkovo), D. Simon, Cs. Ciria (Okoč), A. Szabó (Topoľníky), V. Biro, D. Hegyi (M. Dvorníky), B. Bertalan, B. Hegedus (Baka), Zs. Érsek (V. Blahovo), R. Vlk (D. Štál), P. Lavu (V. Dvorníky), D. Ivan (Or. Potôň).
ObFZ P. BYSTRICA: P. Janec (D. Kočkovce), A. Drago (Domaniža) – A. Spišiak, M. Lednický (Domaniža), P. Baláž, M. Karlík (Košeca), R. Cigánik (Udiča), M. Pilát, A. Kováč (D. Kočkovce), J. Illo (Sverepec), K. Bartoš (Pruské), T. Pavlík (Prečín), Ľ. Kucharík, A. Prekop (Ilava).
ObFZ N. ZÁMKY: Zs. Bálint (V. Kýr) – P. Dragúň, L. Petráš, A. Šimegh, M. Šulík (Komjatice), D. Vereš, A. Lukáč, M. Bátora, D. Prešinský, L. Száraz, N. Vorzáček (V. Kýr), L. Knižat, P. Norovský, L. Várnik (Semerovo).
ObFZ NITRA: M. Kilian (Janíkovce), A. Lidaj (N. Sady) – H. Benko, S. Pilka (V. Lapáš), A. Trnka, A. Bulla (Alekšince), P. Mikula (Zbehy), M. Huska (Výčapy-Opatovce), O. Mego (V. Zálužie), F. Belák (Lehota), P. Berec, Š. Lidik (D. Obdokovce), A. Vranka (Lužianky), A. Chňapek (Jarok), D. Šmitala (N. Sady).
ObFZ LEVICE: A. Gergeľ (Kalinčiakovo), T. Melicher (H. Kľačany) – T. Péter (Žemberovce), Ľ. Kúdeľa (Starý Tekov), N. Kupča, M. Rusnák, V. Jančová (Levice), D. Miklos (Ipeľský Sokolec), M. Mazúch (Žemberovce), M. Molnár (Kalinčiakovo), M. Kováč (Rybník), P. Virág (Pukanec), M. Adam, P. Mandrák (H. Kľačany).
JÁN BÉDI

Na snímke je víťazny tím turnaja o Pohár predsedu Západoslovenského futbalového zväzu, ktorým sa stal Výber Oblastného futbalového zväzu v Dunajskej Strede.