Feb 252013
 
DSC_0089

Dolný Kubín tlieskal vo štvrtok 21. februára laureátom Ceny fair play MUDr. Ivana Chodáka. Medzi ocenenými boli aj dvaja zástupcovia Západoslovenského futbalového zväzu.
Anton Dragúň získal Cenu fair play za prínos pre futbal. Čerstvý sedemdesiatnik je stále aktívny, trénuje nováčika II. ligy Baník Ružiná. Doma je v Nových Zámkoch, futbalová verejnosť ho rešpektuje pre bohatú kariéru, počas ktorej viedol kluby ako Banská Bystrica, Dunajská Streda, Slovan Bratislava, Prievidza, Trenčín, Dubnica, Šaľa a Galanta. Anton Dragúň dokonca pôsobil pri reprezentácii ako asistent trénera Jozefa Adamca a stál aj na čele Únie futbalových trénerov Slovenska. “Vážim si poctu, že túto cenu môžem preberať v jednom rade aj s takým hráčom, ako je Marek Mintál. Ľutujem len, že som Mareka nikdy nemal možnosť viesť ako tréner, vždy sme proti sebe stáli iba ako súperi,” povedal Anton Dragúň pri preberaní ceny MUDr. Ivana Chodáka.
Matej Lehuta je brankárom tímu ŠK Veľké Úľany, na ocenenie v kategórii mimoriadny čin ho navrhol predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. V apríli minulého roku prišlo v stretnutí Veľké Úľany – Dolné Saliby k nečakanej situácii, keď skolaboval jeden z divákov. “Vychádzal som zo šatne na druhý polčas, keď som počul, že ľudia zháňali doktora. Ten pán už nedýchal, nebilo mu srdce. Začal som s oživovaním, prvý raz naskočil, potom opäť prestal dýchať, neprestával som ale, a keď na druhý raz opäť naskočil, po chvíli sa chcel postaviť a odísť. Presvedčili sme ho, aby počkal na sanitku, ktorá ho potom odviezla do nemocnice,” opísal Matej kritické sekundy, počas ktorých zachránil ľudský život.
Medzi čestnými hosťami v divadelnej sále Mestského kultúrneho domu v Dolnom Kubíne bol aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. “Cena fair play MUDr. Ivana Chodáka patrí k nášmu futbalu, šestnásty ročník opäť potvrdil jej opodstatnenie. Anton Dragúň je výraznou osobnosťou nášho regiónu, cenu fair play za svoj prínos pre futbal si zaslúžil. Matej Lehuta je výnimočný mladý muž, obdivuhodná bola jeho rozvaha, s akou sa podujal na záchranu ľudského života. V Dolnom Kubíne bol aj so svojim otcom, ktorý bol právom pyšný na syna,” uviedol Ladislav Gádoši na margo slávnostneho vyhlásenia.

Na titulnej snímke je predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši v spoločnosti brankára Mateja Lehutu a trénera Antona Dragúňa po slávnostnom vyhlásení laureátov Ceny fair play MUDr. Ivana Chodáka.