Mar 052013
 
DSC_0317

Trojmesačný kurz trénerskej licencie UEFA B úspešne zvládlo 23 absolventov, ktorí si v prvý marcový pondelok v Dome futbalu v Nitre prevzali diplomy s licenciou.
“Vy ste budúcnosť, v slovenskom futbale sa musí zmeniť veľa vecí, môžete to dokázať,” s týmito slovami sa obrátil vedúci Centra vzdelávania trénerov Západoslovenského futbalového zväzu Rastislav Vincúr k adeptom trénerského remesla. Kurz licencie UEFA B začal 2. decembra, pozostával s prednášok všeobecných a špeciálnych predmetov. “Všeobecné predmety prednášali lektori z Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, tiež športoví lekári. Špeciálne predmety mali v popise futbaloví odborníci ako Dušan Radolský, Michal Hipp, Ivan Galád, Milan Ivanka, Ján Rosinský, Ján Greguš, Štefan Zaťko, Jozef Brezovský a Štefan Strečka. Absolventi na záver absolvovali skúšky, ktoré pozostávali z písomných testov zo všeobecnej a špeciálnej časti, z praktických výstupov z ústnej skúšky a obhajoby záverečnej práce,” uviedol Rastislav Vincúr na margo premiérového kurzu v Centre vzdelávania trénerov v Nitre. Trénersky kurz licencie UEFA B absolvovali Argyusi, Čulák, Detko, Dovičin, Drozd, Ďuďák, Gažík, Gubáň, Kočiš, Kolmokov, Konde, Koprna, Kysela, Laco, Mucha, Obložinský, Psota, Putiška, Rosinský, Vincze, Viskup, Vrábel, Vyskočil. Na slávnostnom odovzdávaní diplomov a licencie boli v pondelok 4. marca v Dome futbalu v Nitre prítomní predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, riaditeľ Technického úseku Slovenského futbalového zväzu Ján Greguš a predseda Trénersko-metodickej komisie Západoslovenského futbalového zväzu Tibor Grófik.

Na snímke odovzdáva František Vyskočil upomienkovú loptu s podpismi absolventov kurzu vedúcemu Centra vzdelávania trénerov Rastislavovi Vincúrovi. Ďalšie snímky sú k dispozícii vo fotogalérii.