Mar 192013
 
DSC_0355

Blížiace sa Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 17 rokov boli hlavnou témou pracovného mítingu, ktorý sa uskutočnil v pondelok 18. marca na Mestskom úrade v Nitre.
Stretnutie moderoval v pozícii hostiteľa viceprimátor Mesta Nitra Štefan Štefek, delegáciu Slovenského futbalového zväzu viedli viceprezident Ladislav Gádoši a generálny sekretár Jozef Kliment, Nitriansky samosprávny kraj reprezentoval župan Milan Belica a Mesto Zlaté Moravce primátor Peter Lednár.
Štefan Štefek vyjadril presvedčenie, že európsky šampionát zapadne v Nitre do rámca príprav na oslavy 1150. výročia príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda na naše územie. “Na obe podujatia v našom meste sa bude upierať pozornosť celej Európy, chceme sa ich zhostiť tým najlepším spôsobom. Mesto Nitra vstúpilo aj do nitrianskeho futbalu, začali sme už s prvými úpravami a rekonštrukčnými prácami na našom štadióne, ktorý bude do začiatku šampionátu pripravený, ako má byť,” uviedol viceprimátor Mesta Nitra Štefan Štefek.
Viceprezident Slovenského futbalového zväzu a zároveň predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši očakáva na európskom šampionáte hráčov do 17 rokov pekné divácke návštevy, propagáciu chystá aj medzi klubmi v najväčšom futbalovom regióne. “Predstaví sa osem národných reprezentácií, prvé tri najlepšie mužstvá z každej skupiny si zabezpečia účasť na svetovom šampionáte, určite bude o čo hrať. My sa musíme vysporiadať s hrozbou termínovej kolízie, v máji totiž chceme odohrať aj finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu, zvládnuť tiež potrebujeme dohrávané kolo z posledného víkendu, ktoré sa nehralo pre výkyvy počasia. Som však presvedčený, že všetko zvládneme k spokojnosti, aby sa nám netrieštil divácky záujem,” povedal Ladislav Gádoši.
Generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment zdôraznil, že blížiace sa Majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov sú najväčšou futbalovou udalosťou na Slovensku od roku 2000, kedy sa u nás hrali Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov. “Naše rozhodovanie, komu prideliť organizáciu tohto šampionátu, nebolo vôbec ľahké, pristúpili sme k nemu s veľkou vážnosťou. Najlepšie projekty predstavili Západoslovenský futbalový zväz a klub MŠK Žilina, pod ich kuratelou sa budú hrať obe skupiny. Najväčší dôraz kladieme na divácke návštevy, som presvedčený, že aj v tomto smere sa dokážeme predviesť pred celým svetom ako vyspelý futbalový národ,” prezentoval pohľad Slovenského futbalového zväzu jeho generálny sekretár Jozef Kliment.
Aj župan Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica privítal propagáciu najkrajšej hry v nitrianskom regióne. Za svoje si zobral zapojenie základných a stredných škôl. “Mladí ľudia potrebujú vzory, mládežníckí reprezentanti budú pre nich tým najlepším príkladom, ako sa možno konfrontovať s najlepšími rovesníkmi. Vítame európsky šampionát hráčov do 17 rokov v oboch našich mestách, som presvedčený, že ako v Nitre, tak aj v Zlatých Moravciach dokážeme všetko zabezpečiť aj k spokojnosti UEFA,” dodal Milan Belica.
Majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov sa uskutočnia v dňoch od 5. do 17. mája 2013. Desať stretnutí bude v priamom prenose prenášať Eurosport.

Na snímke je pohľad na rokovanie funkcionárov Slovenského futbalového zväzu s predstaviteľmi samosprávy.