Mar 192013
 

Vedúci sekretár Západoslovenského futbalového zväzu Štefan Havlíček odchádza do zaslúženého dôchodku, na zasadnutí Výkonného výboru mu za dlhoročnú prácu poďakoval šéf regiónu Ladislav Gádoši.
Predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši po slávnostnom úvode vo svojej správe najskôr zosumarizoval aktuality zo zasadnutia Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu. Vrtochy počasia zablokovali väčšinu súťaží s výnimkou Corgoň ligy, v nasledujúcich dňoch a týždňoch ale čaká na najväčší futbalový región bohatší program ako zvyčajne. “Apríl prebehne v znamení Slovakia cupu, na našich ihriskách budú súperiť už tradične reprezentácie futbalistov vekovej kategórii do 18 rokov. Isté je, že v utorok 9. apríla sa v Trenčianskych Stankovciach bude hrať stretnutie Slovensko – Nórsko. Máj bude patriť Majstrovstvám Európy futbalistov do 17 rokov, obe tieto podujatia budú veľkou previerkou našej pripravenosti,” uviedol Ladislav Gádoši na margo blížiacich sa zaťažkávacích skúšok.
Na utorkové zasadnutie Výkonného výboru boli do Nitry prizvaní aj predsedovia dvoch odborných komisií – Jozef Pecho zo Športovo-technickej komisie a Ján Franek z Komisie rozhodocov. Jozef Pecho si povzdychol pri pohľade na zoznam pätice klubov, ktoré odhlásili svoje družstvá ešte pred štartom jarnej časti súťaží. “Také niečo si naozaj nepamätám, všetky problémy však majú spoločného menovateľa v podobe chýbajúcich financii,” prezentoval Jozef Pecho prozaické dôvody smutnej reality. Ján Franek predložil Výkonnému výboru návrh na zmenu nominačných listín rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu. “Rozhodcovskú činnosť sa rozhodli ukončiť Ivan Hádek a Alena Jančoková, ktorí už v jarnej časti nebudú figurovať na nominačnej listine Majstrovstiev regiónu Západ. Zmeny sa týkajú aj V. ligy, z tejto nominačnej listiny sú navrhnutí na vyradenie Roman Baška, Gabriel Bencsík, Juraj Farkaš, Róbert Golha, Aleš Hetteš, Peter Kusala, Michal Marcin, Tomáš Maretta, Norbert Nagy, Luboš Pavlačka, Martin Pavlík, Radovan Skaličan, Gabriel Szikora a Tomáš Vrták,” vymenoval Ján Franek siahodlhý menoslov. Všetky návrhy Komisie rozhodcov následne Výkonný výbor prijal bez pripomienok, rovnako ako nominácie nových rozhodcov z oblastných zväzov na zaradenie na nominačnú listinu.

Na snímke zo zasadnutia Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu sú s bývalým vedúcim sekretárom Štefanom Havlíčkom podpredseda zväzu Ján Lipták a predseda Ladislav Gádoši.