Apr 012013
 
20120427 Česká republika radosť (SFZ)

Tipos Slovakia cup 2013 sa blíži, 23. ročník prestížneho medzinárodného turnaja futbalistov do 18 rokov sa bude hrať na šiestich štadiónoch v rámci Západoslovenského futbalového zväzu.

Reprezentácie Belgicka, Ruska, Nórska a Slovenska budú súperiť pri hracom systéme každý s každým počas štyroch dní od 9. do 12. apríla na štadiónoch v Beluši, Trenčianských Stankovciach, Lednických Rovniach, Ilave, Nemšovej a Trenčianskych Tepliciach. Zverenci trénera Milana Malatinského a asistenta Miroslava Guzu sa v poslednom prípravnom dvojzápase v Trenčíne pred Tipos Slovakia cupom merali s rovesníkmi z Čiernej Hory a po bezgólovej remíze v prvom súboji dokázali v odvete vyhrať najtesnejším výsledkom 1:0, keď jediný gól strelil v 27. min. stretnutia Lupčo. “Tipos Slovakia cup 2013 si za tie roky vybudoval renomé aj v európskom meradle, k organizácii 23. ročníka tohto prestížneho turnaja sme pristúpili so všetkou vážnosťou,” uviedol pred úvodným výkopom predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.
V nominácii na dvojzápas proti Čiernej Hore sa objavila osemnástka futbalistov z desiatich klubov – brankári: Róbert Bačík (AS Trenčín) a Libor Koníček (MFK Ružomberok), obrancovia: Mário Tóth (AS Trenčín), Martin Králik (MŠK Žilina), Samuel Lacko (MFK Ružomberok), Martin Valjent (MFK Dubnica), Juraj Kotula (ŠK Slovan Bratislava) a Jakub Kastelovič (Slovan Liberec), stredopoliari: Peter Lupčo (MŠK Žilina), Filip Kolerédy (MFK Ružomberok), Matej Jakúbek (MFK Dubnica), Denis Ventúra (FK Senica), Tomáš Kapusta (FK Senica), David Ivan (Sampdoria Janov) a Martin Chrien (FK Dukla Banská Bystrica), útočníci: Roman Sabler (AS Trenčín), Marek Zuziak (MŠK Žilina) a Michal Münnich (MFK Košice), náhradníci: Denis Kubica (FK Senica) – Adrián Pánik (FC ViOn Zlaté Moravce) a Slavomír Kráľovič (1. FC Tatran Prešov) – Timotej Záhumenský (ŠK Slovan Bratislava), Michal Kamenský (FK Dukla Banská Bystrica), Matúš Bartošek (FC Nitra), Tomáš Trabalík (MFK Ružomberok) a Július Szöke (ŽP Šport Podbrezová) – Jakub Kosorín (FK Senica), Filip Ďuriš (ŠK Slovan Bratislava), Adrián Leško (MFK Zemplín Michalovce). Realizačný tím pracuje v zložení: Milan Malatinský (tréner), Miroslav Guza (asistent), Roman Hodál (tréner brankárov), Bartolomej Magyar (lekár), Juraj Ludík (masér) a Jakub Kojnok (technický vedúci).

Program Tipos Slovakia cup 2013
9. apríla – 13.30 h Belgicko – Rusko (Beluša)
9. apríla – 11.00 h Nórsko – Slovensko (Trenčianske Stankovce)
10. apríla – 11.00 h Belgicko – Slovensko (Lednické Rovne)
10. apríla – 13.30 h Rusko – Nórsko (Ilava)
12. apríla – 11.00 h Nórsko – Belgicko (Nemšová)
12. apríla – 11.00 h Slovensko – Rusko (Trenčianske Teplice)

Na snímke spred roka oslavuje víťazstvo na Tipos Slovakia cupe 2012 reprezentácia Českej republiky do 18 rokov.