Apr 102013
 
Slovakia cup turnaj U-18, Sk-Nor

Mladí reprezentanti Slovenska do 18 rokov sa o víťazstvo na Tipos Slovakia cupe 2013 pobijú v piatok 12. apríla v Trenčíne v priamom súboji proti rovesníkom z Ruska.
UTOROK 9. APRÍLA
Prvý hrací deň sa niesol v znamení nerozhodných výsledkov. Slováci nastúpili na Myjave proti Nórsku, padlo po jednom góle na každej strane, zverenci Milana Malatinského prišli o víťazstvo až v závere. Remízový rezultát priniesol aj súboj Belgicka s Ruskom (2:2), ktorý sa hral v Trenčíne.
Nórsko – Slovensko 1:1 (0:1), 75. Stand – 17. Valjent. SLOVENSKO 18: Bačík – Kastelovič, Mário Tóth, Králik, Lacko – Szöke (78. Ventúra), Valjent – Lupčo (68. Bartošek), Jakúbek (59. Chrien), Záhumenský – Kosorín (41. Fajčík). Belgicko – Rusko 2:2 (0:0).
Milan Malatinský, tréner SR 18: “Prvých dvadsať minút sme pôsobili solídne. Z pohľadu hernej stránky sme boli sme kompaktní v defenzíve, ukázali sme aj náznaky útočných kombinácií. Gól sme dali po štandardnej situácii z priameho kopu. Od tohto momentu prevzali iniciatívu hostia a boli nebezpeční najmä z krídelných priestorov. Dostali sa do nejakých dobrých šancí. V druhom polčase to bola herná dominancia nórskeho mužstva. Súper mal dve-tri výborné príležitosti, ale my sme v závere tiež nepremenili vyloženú šancu. Musím zložiť poklonu nórskemu tímu, hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi.”

STREDA 10. APRÍLA
Počas druhého hracieho dňa si atmosféru Tipos Slovakia cup 2013 vychutnali aj v Novom Meste nad Váhom. Mladí Slováci si zaknihovali premiérové víťazstvo, ktoré zariadil hlavou striedajúci Matúš Bartošek. V druhom zápase, ktorý sa hral opäť na Myjave, vyhralo Rusko nad Nórskom (3:2).
Slovensko – Belgicko 1:0 (0:0), 72. Bartošek. SLOVENSKO 18: Koníček – Kastelovič (41. Kotula), Králik, Valjent, S. Lacko – Szöke, Jakúbek – Lupčo, Chrien (50. Ventúra), Fajčík (58. Záhumenský) – Kosorín (58. Bartošek). Rusko – Nórsko 3:2.
Milan Malatinský, tréner SR 18: “Zápas mal dva rozdielne polčasy. V prvom technicky a rýchlostne dominovali Belgičania. Boli nebezpeční najmä z krídelných priestorov, kde sme ich museli zdvojovať. Súper sa napriek tomu dostal do veľmi dobrých príležitostí. V druhej štyridsaťminútovke sa naša hra skvalitnila, boli sme aktívnejší smerom dopredu a najmä futbalovejší. Výsledkom toho bol aj jediný gól stretnutia v našom podaní. Všetky tri tímy na tomto turnaji, s ktorými hráme zápasy, patria k európskej špičke, pre nás je to veľmi dobrá konfrontácia. Máme možnosť overiť si výkonnosť s naozaj kvalitnými súpermi.”

Tretí hrací deň je na programe v piatok 12. apríla, o 11.00 h nastúpia Slováci v Trenčíne proti Rusku a tabuľková matematika hovorí jasnou rečou – Rusom stačí na prvenstvo remíza, zverenci Milana Malatinského musia vyhrať. V rovnakom čase sa začne aj zápas Nórsko – Belgicko, ktorý sa bude hrať v Trenčíne.

Priebežná tabuľka Tipos Slovakia Cup 2013

1. Rusko 2 1 1 0 5:4 4b
2. SLOVENSKO 2 1 1 0 2:1 4b
3. Nórsko 2 0 1 1 3:4 1 b
4. Belgicko 2 0 1 1 2:3 1 b

Snímka zachytáva radosť mladých Slovákov po ich jedinom góle do siete Nórska v úvodnom vystúpení na Tipos Slovakia cupe 2013.