Apr 102013
 
DSC_0415

Aprílové zasadnutie Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu sa z tradičného dejiska v Dome futbalu v Nitre presunulo v stredu 10. apríla výnimočne na štadión AFC Nové Mesto nad Váhom.
Dôvod bol prozaický – Tipos Slovakia cupu 2013, ktorého spoluorganizátorom je práve Západoslovenský futbalový zväz. “Na rokovanie Výkonného výboru sme nadviazali zhliadnutím víťazného vystúpenia našej reprezentácie proti Belgicku, úspech našich osemnásťročných reprezentantov nás samozrejme veľmi potešil,” uviedol predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši na margo konania Výkonného výboru v Novom Meste nad Váhom. “Presvedčili sme sa, že organizácia je zabezpečená na sto percent, v tejto súvislosti nás potešili aj pochvalné komentáre zo strany funkcionárov Belgického futbalového zväzu,” dodal Ladislav Gádoši, ktorý pred stretnutím stihol zaželať úspech trénerovi Slovákov Milanovi Malatinskému. Medzi prítomných zavítal aj primátor Nového Mesta nad Váhom Jozef Trstenský, ktorý je známy svojim pozitívnym vzťahom k futbalu. Z pozície prvého muža mesta podporuje aj AFC, účinkujúci v tretej najvyššej súťaži. “Teraz sa nám podarilo vyhrať vonku, verím, že to môže byť a aj bude signál k lepšiemu do ďalších kôl,” usmieval sa Jozef Trstenský pod fúzy.
Na rokovaní Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu sa najväčšia pozornosť jeho členov sústredila na správu predsedu Športovo-technickej komisie ZsFZ Jozefa Pecha, ktorý sumarizoval chudobný výpočet na jar odohraných stretnutí v súťažiach dospelých aj mládeže počas rozbiehajúcej sa jarnej časti súťažného ročníka 2012/13. “Počasie nám urobilo veľa vrások na tvári, som ale presvedčený, že najhoršie už máme za sebou a že sa už konečne budú hrať kompletné kolá,” vyjadril Jozef Pecho svoje presvedčenie. Športovo-technická komisia pripravuje do úradnej správy kompletný prehľad odložených stretnutí spolu s ich náhradnými termínmi.

Na snímke je predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši v debate s trénerom reprezentácie Slovenska do 18 rokov Milanom Malatinským, medzi nimi stoja Ján Lipták, Alexander Schmidt, Jozef Trstenský a Jozef Pecho.