Apr 132013
 
Slovakia cup U-18, Sk-Ru

Tipos Slovakia cup 2013 putuje do Ruska, zbornej stačila na celkové prvenstvo aj remíza so Slovákmi.
Slovenská reprezentácia do 18 rokov sa rozlúčila s 23. ročníkom turnaja, ktorého spoluorganizátorom je Západoslovenský futbalový zväz, najlepším výkonom. Zverenci Milana Malatinského potvrdili stúpajúcu formu, hoci ich remíza 1:1 v poslednom vystúpení turnaja proti Rusku odsúdila na konečné druhé miesto. Slovákom môžu tešiť aj individuálne ocenenia, Libor Koníček bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja, Milan Malatinský dostal ocenenie ako najlepší tréner. “Videl som všetky tri vystúpenie našej reprezentácie, chlapci ukázali veľký potenciál, som presvedčený, že druhé miesto je v takejto konkurencii vynikajúcim výsledkom. Pyšný som aj na naše kluby v regióne, organizácie sme sa zhostili na výbornú, všetky zápasy sa pre nepriazeň počasi hrali na umelej tráve, aj z toho pohľadu ma tešili pochvalné reakcie všetkých výprav,” uviedol na margo turnaja predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

Slovensko – Rusko 1:1 (0:0), 77. Bartošek – 59. Davydov (11 m). Osud to zariadil tak, že v poslednom vystúpení na seba narazili ašpiranti na konečné prvenstvo. Slováci vstúpili do zápasu aktívnejšie, šance mali Szoke, Chrien a Lupčo, ruský brankár Viasutin bol ale pozorný. Keď sa napĺňala hodina hry, udreli hostia – po strete Valjenta s Favidovom rozhodca nariadil penaltu, ktorú premenil práve Davydov. Slováci zvýšili svoje úsilie a zaslúženej odmeny sa dočkali v 77. min., kedy vyrovnal streidajúci Bartošek.
SR: Koníček – Kastelovič (75. Kotula), Tóth, Králik, Lacko – Valjent, Szoke (75. Ďuriš) – Lupčo (75. Ventúra), Chrien, Fajčík – Kosorín. V druhom zápase tretieho hracieho dňa Nórsko – Belgicko sa zrodila bezgólová remíza 0:0. Tréner Slovákov Milan Malatinský po zápase neskrýval spokojnosť. “Tento záverečný zápas na turnaji bol z našej strany najkvalitnejší. Vyvarovali sme sa veľkých chýb. Pokiaľ ide o počet striel na bránku, tak v tejto štatistike sme boli lepší. S výkonom chlapcov som teda spokojný. Celkovo by som to zhodnotil, že to bol skvelý turnaj s výbornými mužstvami. Aj organizačne to bolo dobre zabezpečené. Pre nás to bola perfektná príprava na budúcoročné majstrovstvá Európy. Skončili sme na medailovej pozícii, každý úspech slovenského futbalu poteší. Mne najviac robí radosť, že títo chlapci majú charakter a ukázali
aj futbalovú kvalitu.”

Konečná tabuľka Tipos Slovakia Cupu 2013
1. Rusko 3 1 2 0 6:5 5b
2. Slovensko 3 1 2 0 3:2 5b
3. Nórsko 3 0 2 1 3:4 2b
4. Belgicko 3 0 2 1 2:3 2b