Máj 032013
 
policia

Prvomájová dohrávka V. ligy Východ mala nečakanú predohru. Policajti Národnej kriminálnej agentúry obvinili futbalistu FC Čaka Mareka V. z korupčného konania.

Stretnutie 17. kola V. ligy Východ Čaka – Hurbanovo sa malo hrať ešte 17. marca, pre nepriaznivé počasie bolo napokon celé kolo preložené na stredu 1. mája. Deň predtým prišlo k policajnej akcii, pri ktorej bol zadržaný hráč FC Čaka Marek V. priamo pri preberaní úplatku na parkovisku v aute, zásahu sa zúčastnilo šesť policajtov z Národnej kriminálnej agentúry. Ako povedal policajný prezident Tibor Gašpar, uvedený futbalista požadoval úplatok 1200 € od funkcionárov MŠK Hurbanovo za ovplyvnenie stretnutia. “K zadržania podozrivej osoby došlo pri preberaní úplatku vo výške 1000 eur,” uviedol Tibor Gašpar na margo zásahu, ktorý vzbudil veľký rozruch vo futbalových kruhoch. Či boli peniaze určené iba pre Mareka V. alebo aj ďalším spoluhráčom ešte polícia vyšetruje. Obvinený futbalista Marek V. podľa ďalších vyjadrení Tibora Gašpara spolupracuje s políciou a ak uzavrie dohodou o vine a treste, môže dostať nižší trest. “Polícia skúma, či to konanie mohlo byť v podstate len vyvrcholením už predchádzajúcich rôznych aktivít tohto hráča alebo aj ďalších spoluhráčov z tohto klubu,” dodal policajný prezident Tibor Gašpar.
Stretnutie FC Čaka – MŠK Hurbanovo sa hralo v stredu 1. mája, skončilo sa víťazstvom domáceho tímu v pomere 4:0. “Samozrejme, že nie sme vôbec nadšení tým čo sa stalo, zatiaľ sa ale nebudeme k celej situácii vyjadrovať, počkáme si na oficiálne závery vyšetrovania,” komentoval okolnosti stretnutia Čaka – Hurbanovo predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

Na titulnej fotke je ilustračná snímka.