Máj 042013
 
pohare

Finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu sa blíži, na štadióne Baníka Horná Nitra v Prievidzi sa v utorok 7. mája o 17.00 h stretnú FC ViOn Zlaté Moravce B a MFK Skalica.

V Prievidzi je na futbalový sviatok už v predstihu všetko pripravené. V klube so storočnou tradíciou futbalu v tomto tradičnom baníckom regióne má lopta opäť zelenú, prvé mužstvo vedie suverénne IV. ligu Severozápad dospelých, FC Baník Horná Nitra je lídrom súťaže s najlepším útokom aj obranou v súťaži, veľmi dobré výsledky zároveň dosahujú aj mládežnícke družstvá. “Progres futbalu, ktorého sme v Hornonitrianskom regióne svedkami v posledných rokoch, sledujeme a práve možnosť usporiadať finálový zápas Pohára Západoslovenského futbalového zväzu v Prievidzi je našim poďakovaním všetkým, ktorí tu robia futbal,” uviedol pred utorkovým výkopom predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. “Poháru pripisujeme maximálnu vážnosť, o čom nakoniec svedčí aj zvýšenie finančných prémii pre oboch finalistov. Do Prievidze sa veľmi tešíme a verím, že aj domáci diváci prispejú k čo najlepšej kulise a atmosfére pohárového finále,” pozýval Ladislav Gádoši do hľadiska fanúšikov futbalu.
Finalisti Pohára Západoslovenského futbalového zväzu sú známi už dávnejšie, na štadióne FC Baník Horná Nitra v Prievidzi sa v utorok 7. mája o 17.00 h proti sebe postavia FC ViOn Zlaté Moravce B/Volkovce a MFK Skalica. Volkovčania, ktorí sú rezervou ligistu so Zlatých Moraviec, na ceste do finále postupne vyradili Močenok (4:2), Galantu (2:1), Šúrovce (3:0), Šurany (3:1) a Vrakuň (2:2, 3:0). Ťaženie Skalica do pohárového finále bolo ešte suverénnejšie, treťoligista vstúpil do tejto súťaže z pozície nasadeného tímu až v druhom kole a na ceste do Prividze nestratil jediný bod, keď zverenci Štefana Horného postupne vyradil Holíč (1:0), Bošany (1:0), Hornú Nitru (4:3) a Prečín (5:0, 1:0). Zlaté Moravce B vedie ako tréner Ondrej Kozolka, ktorý je zároveň starostom obce. Vo finále nebude mať k dispozícii hráčov A-mužstva, ktorý v rovnakom čase nastúpia v zápase Corgoň ligy na Myjave. “Budeme hrať s chlapcami, ktorí si vybojovali finále, do Prievidze sa veľmi tešíme,” povedal Kozolka, ktorý už so svojim mužstvom raz vyhral Pohár Západoslovenského futbalového zväzu. V Skalici neponechávajú nič na náhodu, futbalisti MFK robia na jar dobré výsledky aj v Majstrovstvách regiónu Západ, do Prievidze vypraví klub aj autobus s fanúšikmi.
Všetci milovníci dobrého futbalu sú samozrejme srdečne pozvaní v utorok 7. mája na finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu do Prievidze.

Na snímke sú pohárové trofeje, ktoré čakajú na oboch finalistov zatiaľ na sekretariáte Západoslovenského futbalového zväzu.