Máj 092013
 
suker

Chorvátsku reprezentáciu do 17 rokov na čele s prezidentom zväzu Davorom Šukerom privítali na štadióne FC ViOn v Zlatých Moravciach prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.
V skupine B finálového turnaja Majstrovstiev Európy futbalistov do 17 rokov sa počas druhého hracieho dňa zrodila v Zlatých Moravciach bezgólová remíza medzi Ruskom a Chorvátskom. Rusko je so štyrmi bodmi lídrom tabuľky B skupiny. S bodom boli určite menej spokojní zverenci trénera Gudelja. Chorvátsko si pripísalo na konto druhú remízu v rade a ak bude chcieť postúpiť do semifinále, bude musieť v poslednom zápase zdolať v sobotu Ukrajinu.
Práve Ukrajina odohrala v duhom vystúpení na ME nešťastný zápas. Proti Taliansku ukázala dobrý futbal a v druhom polčase sa dokonca ujali zverenci Olekseja Golovka vedenia po tečovanej strele Vačiberadzeho. Potom však prišla pohroma. Taliani najprv vyrovnali gólom z kopačky Pariginiho päť minút pred koncom a rozhodujúci úder zasadili Ukrajincom v nadstavenom čase, kedy sa v posledných sekundách zápasu presadil Pugliese. Mladým Ukrajincom tak zostali len oči pre plač, v poslednom zápase budú bojovať v súboji proti Chorvátsku “už len” o postup na MS do SAE. Zvyšné tri tímy zostávajú naďalej v hre o postup do semifinále turnaja ME.

SKUPINA B: Rusko – Chorvátsko 0:0, Ukrajina – Taliansko 1:2 (0:0).

TABUĽKA
1. Rusko 2 1 1 0 3:0 4
2. Taliansko 2 1 1 0 2:1 4
3. Chorvátsko 2 0 2 0 0:0 2
4. Ukrajina 2 0 0 2 1:5 0

Na snímke zo stretnutia Rusko – Chorvátsko na štadióne FC ViOn Zlaté Noravce sú (zľava) predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a prezident Chorvátskeho futbalového zväzu Davor Šuker.