Máj 142013
 
20130508 ME U17 Haraslin Lukáš SFZ

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov prehrali v utorkovom semifinálovom stretnutí na ME tejto vekovej kategórie na trávniku v Žiline s rovesníkmi z Talianska 0:2 (0:1) a v domácom prostredí obsadili na šampionáte konečnú 3. priečku.

Mladí hráči z Apeninského polostrova sa stali prvými finalistami, o ich súperovi v piatkovom rozhodujúcom dueli o cennú trofej si zmerajú sily v utorok večer od 20.30 h výbery Ruska a Švédska. Zverenci trénera Ladislava Pecka sa pod Dubňom snažili uspieť, ale proti Talianom ťahali za kratší koniec. Už v 3. min. skóroval Mario Pugliese, konečný rezultát pečatil v 64. min. Elio Capradossi.
Slovensko 17 – Taliansko 17 0:2 (0:1), 3. Pugliese, 64. Capradossi. Nebezpeční talianski útočníci hrozili už od úvodu pred brankárom Junasom. V 3. min hostia viedli, keď Steffé potiahol loptu po ľavej strane do šestnástky, prihral Pugliesemu, ktorý bez problémov zakončil do odkrytej časti domácej bránky. Slováci odpovedali v 5. min z priameho kopu, gól však rozhodcovia neuznali pre postavenie mimo hry. O desať minút neskôr vyrobil hrubú chybu na svojej polovici obranca Varga, ktorý sa rozhodol spraviť kľučku. Loptu mu zobral Vido a sám sa rútil na slovenského brankára, Junasa sa mu však nepodarilo prekonať aj zásluhou vracajúceho sa Vargu. Slováci bojovali, hrali ofenzívne, ale nedarilo sa im preniknúť cez sústredene hrajúcich Talianov a nebezpečne ohroziť Scuffetovu bránku. V 35. min musel Varga vykopávať loptu takmer z bránkovej čiary po Cerriho strele. Hneď z protiútoku pohrozili aj mladí Slováci: Špalek strieľal zblízka, ale taliansky brankár loptu vyrazil. Tri minúty pred polčasovou prestávkou Otrísalovi ušiel Vido, ale ani tentoraz sa mu neporadilo uspieť proti brankárovi Junasovi. Mladí Slováci nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním urobiť niečo s nepriaznivým stavom, hralo sa najmä pred talianskou bránkou. V 44. min poslal peknú strelu z hranice šestnástky domáci kapitán Haraslín, ale letela tesne nad. V 58. min nebezpečne hlavičkoval Vestenický, aj tentoraz však lopta mierila nad svätyňu hosťujúceho mužstva. Svoju prvú akciu v druhom polčase Taliani využili na strelenie gólu. V 64. min dobre čítal hru stopér Capradossi a prihrávku do šestnástky, ktorá akoby nešla nikomu, premenil na druhý gól svojho tímu. V závere sa už zverencom trénera Ladislava Pecka nepodarilo utvoriť si tlak na súpera ako na začiatku druhého polčasu. Za zmienku stojí iba Čmelíkova strela z poslednej minúty z 18 metrov, ktorú Scuffet vyrazil s veľkou námahou.
Pred 6985 divákmi rozhodoval Dunaskas, ŽK: Zázrivec – Palazzi, Parigini.
Slovensko 17: M. Junas – Vodecký, Otrísal (41. Čmelík), A. Varga, Kupec – F. Lesniak, Grič – Káčer (69. Zázrivec), L. Haraslín, Špalek (53. Slaninka) – T. Vestenický.
Taliansko 17: Scuffet – Calabria, Sciacca, Capradossi, Dimarco – Tutino (55. Parigini), Palazzi (79. Tibolla), Pugliese, Steffé – Cerri, Vido (65. Bonazzoli).