Máj 272013
 
bábiky

Dunajská Lužná bola v stredu 22. mája dejiskom regionálneho turnaja žiačok vekovej kategórie U15 s ročníkom narodenia 1998 a mladšie.

Trénerom Výberu Západoslovenského futbalového zväzu je Roland Szőcs, ktorý na turnaj nominoval osemnásť hráčok. Naše dievčatá si počínali vynikajúco, turnajom prešli bez straty kvetinky, keď dokonca neinkasovali ani jeden gól, celkové prvenstvo získali úplne zaslúžene. Za najlepšiu brankárku bola vyhlásená Veronika Matúšková, až tri naše dievčatá sa s dvojgólovým nástrelom delili o pozíciu najlepšej strelkyne turnaja – Klaudia Fabová, Veronika Jančová a Ľudmila Maťavková. “Svojim prístupom k zápasom všetky hráčky dokázali že boli právom vybrané na tento turnaj, ktorý sme zaslúžene vyhrali. Aj vďaka tomu sa určite viaceré z nich dostanú do výberu slovenskej reprezentácie U 15, ktorú čaká v júni dvojzápas s rovesníčkami z Českej republiky. Chcel by som sa aj touto cestou poďakovať všetkým dievčatám za ich prístup k zápasom, k pridelením úlohám aj za vzornú reprezentáciu Západoslovenského futbalového zväzu. Taktiež sa chcem poďakovať technickému vedúcemu Viliamovi Leponimu, ktorý sa staral o naše družstvo počas turnaja, vďaka čomu sme sa všetci mohli venovať našim povinnostiam tak, ako si to vyžadujú,” uviedol spokojný tréner Výberu Západoslovenského futbalového zväzu Roland Szőcs.

Výsledky na turnaji:
VsFZ – SsFZ 4:0.
BFZ – ZsFZ 0:2, Jančová, Fabová.
SsFZ – ZsFZ 0:3, Maťavková, Šurnovská, Fabová.
BFZ – VsFZ 0:0.
BFZ – SsFZ 0:2.
ZsFZ – VsFZ 2:0, Jančová, Maťavková.

Konečné poradie:
1. ZsFZ 9 b (7:0)
2. VsFZ 4 b (4:2)
3. SsFZ 3 b (2:7)
4. BFZ 1 b (0:4)

Zostava Výberu Západoslovenského futbalového zväzu: Veronika Matúšková (Šaľa), Eliška Dodoková (Šimonovany), Adelka Štrbáková (Beluša), Denisa Mráziková (Trenčianske Teplice), Natália Botková (Šaľa), Viktória Čériová (Šaľa), Monika Zelinová (Čaka), Lucia Banášová (Maňa), Klaudia Fabová (Trenčianske Teplice), Martina Šurnovská (Šaľa), Mária Kubátová (Šintava-Šaľa), Kristína Škadrová (Šaľa), Patrícia Lukačíková (Trnava), Nikoleta Mičová (Hronské Kľačany), Ľudmila Maťavková (Horná Nitra), Veronika Jančová (Levice), Kristína Hrádeľová (Horná Nitra), Diana Pavlovičová (Hontianska Vrbica).