Jún 092013
 
fcnitra

“Hrajú nás tisíce, víťazíme všetci”, taký je slogan najväčšieho celoslovenského turnaja McDonald’s cupu pre žiakov 1. stupňa základných škôl.

Jubilejný 15. ročník finálového turnaja McDonald’s cupu v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa základných škôl sa uskutočnil v dňoch 27. a 28. mája na futbalovom štadióne FC Nitra.
Turnaja sa zúčastnilo celkovo 970 futbalových tímov základných škôl z celého Slovenska. Do celoslovenského finále v Nitre sa prebojovalo osem víťazných družstiev z krajských turnajov, už predtým však museli prejsť sitom obvodných a okresných kvalifikácií. Svoje školy reprezentovali chlapci, a tiež jedno dievča, narodení po 1. 1. 2003.
Celkovým víťazom sa stali mladí futbalisti zo Žiaru nad Hronom, ktorí vo finále porazili rovesníkov z Prešova. Stretnutie sa hralo vo výbornej atmosfére, víťazný tím síce v úvode prehrával, no potom ich najlepší hráč Viktor Tatar predviedol nevídaný strelecký koncert. V intervaloch desiatok sekúnd strieľal jeden gól za druhým a rozhodol tak o zaslúženom triumfe svojho tímu.
Slávnostného vyhodnotenia výsledkov sa zúčastnili aj reprezentačný tréner Michal Hipp, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, zástupca primátora mesta Nitry a člen predstavenstva FC Nitra Štefan Štefek a vedúci A-mužstva FC Nitra Igor Demo. Ocenenia všetkým zúčastneným tímom i najlepším jednotlivcom odovzdal reprezentant Slovenska Juraj Kucka. Víťazný tím zo Žiaru nad Hronom získal okrem medailí aj účasť na ligovom zápase SSC Neapol od patróna turnaja Mareka Hamšíka.