Jún 152013
 
štyria

Starší dorastenci MFK Skalica potvrdili prvé miesto v Majstrovstvách regiónu Západ v sobotu výhrou 2:1 nad Jaslovskými Bohunicami, postupové oslavy v zelenobielom tábore začali hneď po domácej rozlúčke so sezónou.
Zverenci Vladimíra Včelku sa pýšia najlepším útokom aj obranou v celej súťaži, pohodu aj optimizmus v ich radoch dokresľovali zelenobiele “číra”, ktoré mali skalickí mládenci na hlavách v poslednom súboji súťažného ročníka 2012/13. Hneď po poslednom hvizde rozhodcu Lineta začalo striekať šampanské, chlapcom budú pekný moment v rozbiehajúcej sa kariére pripomínať postupové tričká aj medaily. Gratulovať k postupu im prišli priamo na hraciu plochu primátor mesta Skalica Stanislav Chovanec, prezident MFK Skalica Peter Bartoš a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. Pohár pre víťaza súťaže preberal Peter Urbánek, ktorý pri rozlúčke so sezónou zastúpil s kapitánskou páskou pre trest za žlté karty pauzujúceho Martina Černeka. “Sme na vás právom hrdí, postup do druhej najvyššej súťaže je odzrkadlením poctivej práce vás aj všetkých ľudí v klube,” prihovoril sa k usmiatym futbalistom skalický primátor Stanislav Chovanec. Jeho slová zdupľoval šéf klubu Peter Bartoš: “Váš úspech je výnimočný, tento deň je len váš, užite si ho naplno, zaslúžite si to.” Progres v skalickom futbale ocenil v sobotu aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši: “Je úžasné, akým spôsobom napreduje futbal v Skalici, tento športový areál rovnako ako angažovanosť primátora i zanietenie ľudí v klube vám môžu všade závidieť.” Postup starších dorastencov MFK Skalica do druhej najvyššej súťaže je krásnym darčekom k 95. výročiu, ku ktorému sa viažu začiatky futbalu v meste, pýšiacemu sa hrdým prívlastkom slobodné kráľovské.

Vybojovali postup MFK Skalica do II. dorasteneckej ligy Západ
Peter Štefka, Radovan Hazlinger, Dominik Zemánek, Martin Černek (kapitán), Dávid Kudláč, Dominik Hornák, Dávid Antálek, Martin Summer, Andrej Šebesta, Mário Lukáč, Tomáš Jarábek, Martin Kovačič, Denis Lukáč, Peter Urbánek, Radoslav Tokoš, Benadik Sekáč, Jozef Hrušecký, Erik Machálek, Erik Moronga, Róbert Fruhauf, Pavel Klein. Tréner: Vladimír Včelka, masér: Jozef Hrtus, vedúci družstva: Martin Dutka.

Na snímke sú zľava prezident MFK Skalica Peter Bartoš, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, zastupujúci kapitán staršieho dorastu MFK Skalica Peter Urbánek a primátor mesta Skalica Stanislav Chovanec.