Jún 212013
 
DSC_0711 szorad

Veľký Meder bol v stredu 19. júna dejiskom slávnostného vyhlásenia ankety “Jedenástka roka Západoslovenského futbalového zväzu”, vyhlasovali sa aj najlepší tréner a najlepší rozhodcovia.
Dvanásty ročník prestížnej ankety odštartovala exibícia, na štadióne Mestského futbalového klubu Thermál Veľký Meder sa meral líder IV. ligy Juhovýchod s hráčmi elitného výberu “Jedenástka roka Západoslovenského futbalového zväzu”. Domáci futbalisti potvrdili dobrú fazónu, ich víťazstvu v pomere 4:1 tlieskala pekná návšteva v hľadisku. Futbalová slávnosť potom gradovala pri vyhlásení najlepších hráčov, trénera aj rozhodcov v súťažiach, riadených Západoslovenským futbalovým zväzom. Moderátori slávnostného galavečera Ľubica Refková a Anton Halenár privítali medzi čestnými hosťami generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu Jozefa Klimenta a primátora Veľkého Medera Alexandra Néveriho. “Tradícia pokračuje, snažili sme sa o zatraktívnenie tejto prestížnej ankety zapojením trénerského aj rozhodcovského zboru a úprimne sa teším spätnej väzbe, s ktorou sa stretla táto novinka,” uviedol predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši pri úvodnom privítaní všetkých hostí. O najlepších hráčoch, tréneroch aj rozhodcoch rozhodli v hlasovaní kluby Majstrovstiev regiónu Západ. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Csaba Szorád (KFC Komárno), medzi trénermi vystúpil na najvyšší piedestál Štefan Horný (MFK Skalica), poctu pre najlepšieho rozhodcu získal Juraj Černek (Skalica) a za najlepšieho asistenta rozhodcu bol vyhlásený Roland Farkaš (Komárno). Nomináciu do elitného výberu “Jedenástka roka Západoslovenského futbalového zväzu 2013/13″ si vyslúžili hráči ôsmich klubov z Majstrovstiev regiónu Západ: Novota (Palárikovo) – Čavojský (Skalica), Szorád (Komárno), Konečný (Skalica), Škultéty (Bánovce), Mészáros (Komárno), Juhász (Šúrovce), Tomana (Lednicke Rovne), Ondrička (Beluša), Bognár (Gabčíkovo), Ivanič (Šúrovce).

Na titulnej fotke je najlepší hráč Západoslovenského futbalového zväzu Csaba Szorád v spoločnosti šéfa regiónu Ladislava Gádošiho a generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu Jozefa Klimenta.