Jún 222013
 
surovce

Zápasy dohrávaného 19. kola urobili definitívnu bodku za Majstrovstvami regiónu Západ v sezóne 2012/13, elitnú súťaž Západoslovenského futbalového zväzu vyhrali Šúrovce.
Čiernou machuľou rozlúčky so sezónou je počínanie futbalistov Slovana Galanta, ktorí nevycestovali na zápas do Gabčíkova, o osude stretnutia rozhodne Športovo-technická komisia. Úplne iné atmosféra ako v Gabčíkove vládla v sobotu na štadióne FC Horses Šúrovce. Imperatív víťazstsva, ktorý visel nad zverencami Miroslava Hájička, akoby domácim zväzoval nohy aj myseľ. Šúrovčania síce ovládli zápas, ale gól nie a nie streliť. V 75. min. Juhász prešustroval aj výhodu pokutového kopu, o päť minút neskôr už ale Hrebík otváral skóre a na 2:0 vzápätí zvyšoval Ivanič. Po stretnutí prevzali futbalisti FC Horses Šúrovce pohár pre víťaza Majstrovstiev regiónu Západ z rúk predsedu Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Gádošiho. “Je to pre nás aj celé Šúrovce historický úspech, na výzvu aj súperov v novej súťaži sa všetci veľmi tešíme,” povedal v postupovej eufórii tréner Šúroviec Miroslav Hájiček. “Šúrovce si počas celej jarnej časti strážili prvé miesto v tabuľke, ich víťazstvo v súťaži je úplne zaslúžené, k tomuto historickému postupu im blahoželám,” uviedol po slávnostnej dekorácii predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.
Prehľad výsledkov dohrávaného 19. kola Majstrovstiev regiónu Západ
Bánovce – Lednické Rovne 1:3
Komárno – Nová Ves 3:0
Beluša – Palárikovo 0:0
Šúrovce – Topoľníky 2:0
Gabčíkovo – Galanta nehralo sa, hostia nepricestovali
Jaslovské Bohunice – Skalica 0:3
Veľké Ludince – Domaniža 3:1
Neded mal voľno

Na titulnej snímke odovzdáva predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši pohár pre víťaza Majstrovstiev regiónu Západ kapitánovi FC Horses Šúrovce Milošovi Juhászovi.