Jún 262013
 
skalica

V Skalici oslavujú postup, zverenci Štefana Horného získali uvoľnenú miestenku do III. ligy Západ po tom, ako sa tím Domino Bratislava neprihlásil do súťaže.
O nečakanej zmene informoval v stredu 26. júna predseda Športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu Ján Panák: “Klub Domino Bratislava neposlal prihlášku do III. ligy Západ, v novej sezóne sa prihlásil do Majstrovstiev regiónu Bratislava. V tejto súťaži skončil za postupujúcim tímom Rače na druhom mieste konečnej tabuľky Slovenský Grob, prednostný nárok na zaradenie do III. ligy mal teda tento klub, o vyššiu súťaž ale neprejavil záujem. Preto sme oslovili druhé mužstvo v konečnej tabuľke Majstrovstiev regiónu Západ, ktorým je Skalica, odkiaľ nám prišla prakticky obratom kladná odpoveď.” Postup Skalice znamená zároveň udržanie Nededu v Majstrovstvách regiónu Západ. Najvyššiu súťaž na západnom Slovensku čaká ešte jedna dôležitá zmena. “Prihlášku nezaslal v stanovenom termíne klub Novej Vsi nad Váhom, ktorý bude nahradený víťazom baráže medzi tímami na druhom mieste zo súťaží IV. liga Severozápad a IV. liga Juhovýchod. Termín baráže je stanovený na sobotu 29. júna, dejiskom bude Modranka alebo Hlohovec,” uviedol predseda Športovo-technickej komisie Západoslovenského futbalového zväzu Jozef Pecho. “Výsledok každej baráže má náväznosť na ďalšie súťaže, najbližšie dni preto budú z pohľadu prípravy veľmi náročné, v stredu 3. júla chceme mať na zasadnutie Výkonného výboru všetko na poriadku, aby mohol v piatok 5. júla prebehnúť žreb všetkých súťaží v rámci Západoslovenského futbalového zväzu bez zbytočných komplikácií,” dodal Jozef Pecho. O aktuálnych novinkách vás budeme priebežne informovať.

Na titulnej fotke prinášame pohľad na skalickú radosť po víťazstve v Pohári Západoslovenského futbalového zväzu. Vydarenú sezónu zavŕšili zverenci Štefana Horného postupom do III. ligy Západ, v ktorej nahradia Domino Bratislava. Skaličanom sa oplatilo hrať až do posledného kola súťaže o druhé miesto.