Júl 052013
 
pecho gadosi

Skončený súťažný ročník 2012/13 v regióne je schválený, deň pred žrebom novej sezóny prekvapili Krtovce odhlásením zo IV. ligy Severozápad.
Júlové zasadnutie Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu urobilo bodku za ročníkom 2012/13, tabuľky všetkých súťaží dospelých aj dorastu schvaľovalo vo štvrtok v Dome futbalu v Nitre premiérovo rozšírené plénum, v ktorom už má miesto cez svojich zástupcov všetkých dvanásť oblastných futbalových zväzov. Svoje hodnotiace správy postupne predniesli predsedovia všetkých odborných komisií, najväčšia sa pozornosť sa prirodzene sústredila na informáciu o zaradení družstiev do nového súťažného ročníka 2013/14. Predniesol ju Jozef Pecho, ktorý zároveň informoval členov Výkonného výboru o svojom rozhodnutí ukončiť svoje pôsobenie vo funkcii predsedu Športovo-technickej komisie. “Prišiel čas, aby som sa poďakoval za dôveru aj zodpovednosť, ktoré mi boli zverené a ktoré som si nesmierne vážil. Žijeme v informačnej dobe, všetko ide akosi rýchlejšie, je tu čas, aby dostala priestor nastupujúca generácia,” vysvetlil Jozef Pecho dôvody svojej abdikácie. Počas svojho pôsobenia v Športovo-technickej komisii, ktorá riadi súťaže v najväčšom futbalovom regióne, si Pecho získal rešpekt aj úctu klubov, za odvedenú prácu mu poďakoval predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši: “Prichádzame o naslovovzatého odborníka, jeho rozhodnutie ale samozrejme rešpektujeme, pre futbal urobil veľa, zaslúži si odpočinok. Som však nesmierne rád, že Jozef nám ešte pomôže odovzdávaním skúseností, aby Športovo-technická komisia pracovala rovnako dobre aj pod vedením nového predsedu Viliama Václava,” zároveň Gádoši uviedol oficiálne do funkcie Pechovho nástupcu. Viliam Václav potom odprezentoval rozpis pre nový súťažný ročník, ktorý po zapracovaní viacerých pripomienok Výkonný výbor napokon odsúhlasil. Rovnako boli schválené aj nominačné listiny rozhodcov a delegátov pre novú sezónu. “Možno to vyznie ako klišé, ale chcem sa poďakovať za dôveru, ktorú ste našej komisii vyjadrili prijatím nominačných listín,” uviedol predseda Komisie rozhodcov Ján Franek, ktorý pri otázkach na konkrétne mená vecne a bez emócii zdôvodnil všetky posuny medzi jednotlivými skupinami. Predseda Disciplinárnej komisie Miroslav Vlk sa pristavil pri náraste neprístojností, ktoré pribúdajú vo veľkej miere ako v súťažiach dospelých, tak aj mládeže. Čo ale vo štvrtok prekvapilo najviac, bola informácia o odhlásení OFK Krtovce zo IV. ligy Severozápad deň pred jej žrebom, v súťaži ich nahradia Solčany.

Na titulnej snímke ďakuje predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši Jozefovi Pechovi za prácu na čele Športovo-technickej komisie.