Júl 162013
 
veľký meder 003

Mitropa cup sa chystá na 23. ročník, ktorý sa bude hrať v sobotu 20. júla v maďarskom mestečku Kőszeg už tradične aj za účasti zástupcu Západoslovenského futbalového zväzu.
Družba medzi štyrmi regionálnymi futbalovými zväzmi zo Slovenska, Rakúska a Maďarska pokračuje, na bohatú tradíciu nadviažu tento rok v Kőszegu. Čosi viac ako dvanásťtisícové mestečko vo Vášskej župe je známe aj tým, že v minulosti sa tu tlačili biblie pre slovenských evanjelikov, v sobotu tu ale bude hrať prím futbal. Súperiť o prestížnu trofej budú štyria súperi – SK Kőszeg, SV Neuberg, MŠK Thermal Veľký Meder a KSK Győrszemere. “Pozvanie do Kőszegu sme prijali s potešením, reprezentovať nás na Mitropa cupe bude víťaz IV. ligy Juhovýchod a verím, že čerstvý účastník našej najvyššej súťaže v regióne potvrdí svoju silu a kvalitu aj v tejto medzinárodnej konfrontácii,” uviedol na margo Mitropa cupu predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.
Dodajme, že oba semifinálové zápasy majú v sobotu 20. júla zhodný čas výkopu o 13.00 h, po hodinovej prestávke príde na rad súboj o 3. miesto a následne už vrchol v podobe finále Mitropa cupu. Hrací čas je stanovený na 2×30 minút, finále sa bude hrať na 2×40 minút.
Harmonogram turnaja
13.00 h SV Neuberg – MŠK Thermal Veľký Meder
13.00 h KSK Győrszemere – SK Kőszeg
15.30 h zápas o 3. miesto
17.00 h finále