Júl 172013
 
žrebovanie

V Bratislave sa v stredu 17. júla žrebovalo prvé kolo Slovnaft cupu, jeho réžiu mala v rukách Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu.
Už 45. ročník tradičnej národnej pohárovej súťaže sa hrá opäť pod názvom Slovnaft cup, prvenstvo bude obhajovať Slovan Bratislava. Do Slovenského pohára sa prihlásilo 52 tímov, pričom všetkých dvanásť účastníkov z Corgoň ligy vstúpi do tejto súťaže až v druhom kole v pozícii nasadených mužstiev. Jedenásť účastníkov čakalo na žreb z II. ligy, tiež dvadsať mužstiev z III. ligy a priestor na zaujímavú konfrontáciou využíva aj deväť účastníkov z regionálnych súťaží. “Víťaz Pohára Západoslovenského futbalového zväzu mal automatický právo účasti v Slovnaft cupe, no keďže Skalica nám v nedávno skončenej sezóne postúpila do III. ligy, jej miestenku sme mohli posunúť pre ďalšieho záujemcu,” vysvetľoval predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši široké zastúpenie klubov z najväčšieho futbalového regiónu. “Priestor v elitnej spoločnosti dostanú dokonca obaja porazení semifinalisti nášho regionálneho pohára, Prečín aj Vrakúň totiž prejavili eminentný záujem o štart v Slovnaft cupe, v ktorom sa môžu oba kluby jednak zviditeľniť aj odprezentovať v čo najlepšom svetle, ale tiež aj získať cenné skúsenosti v konfrontácii s kvalitou z vyššej súťaže,” uviedol Ladislav Gádoši ďalej.
V prvom kole, ktoré sa odohrá na jeden zápas v termíne 6. alebo 7. augusta, budú mužstvá rozdelené podľa regiónov na západnú a východnú skupinu, pričom v každej je rovnako po dvadsať tímov.
Žreb 1. kola Slovnaft cupu 2013/14 dal dokopy nasledovné dvojice:
MFK Vrbové – OFK Dunajská Lužná
FKS Nemšová – MFK Nová Baňa
Spartak Vráble – ŠK SFM Senec
MFK Dubnica – MFK Skalica
FK Partizán Prečín – FK Slovan Duslo Šaľa
AFC Nové Mesto nad Váhom – MFK Topvar Topoľčany
TJ Družstevník Vrakúň – ŠKF Sereď
SFC Kalinkovo – FC ŠTK Šamorín
FC Petržalka 1898 – FK Rača
TJ Rovinka – FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa
Baník Ružiná – MŠK Fomat Martin
FK Haniska – ŽP Šport Podbrezová
MFK Dolný Kubín – MFK Snina
MŠK Námestovo – MFK Zemplín Michalovce
FK Čadca – 1. FC Tatran Prešov
Partizán Bardejov – ŠK Odeva Lipany
MŠK Rimavská Sobota – MFK Bodva Moldava
ŠK Milénium 2000 Bard. N. Ves – FC Lokomotíva Košice
FK Poprad – ŠK Futura Humenné
TJ Baník Kalinovo – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
V prípade remízy sa po uplynutí riadneho hracieho času rozhodne o víťazovi a postupujúcom do druhého kola v rozstrele zo značky pokutového kopu.