Júl 222013
 
meder mitropa

Futbalisti MŠK Thermal si v sobotu 20. júla odbili premiéru na Mitropa cupe, v rakúsko-maďarskej konfrontácii sa nakoniec tešili z tretieho miesta.
Mitropa cup je družobný turnaj štyroch regionálnych zväzov z troch susediacich krajín. Západoslovenský futbalový zväz reprezentovali na 23. ročníku, ktorý sa hral v maďarskom mestečku Kőszeg, futbalisti MŠK Thermál Veľký Meder. Víťazi IV. ligy Juhovýchod stroskotali v semifinále turnaja na neskoršom víťazovi z rakúskeho Neubergu, keď po remíze v riadnom hracom čase prehrali na pokutové kopy. Zápas o tretie miesto sa už potom hral prakticky na jednu bránu, Veľký Meder v ňom doslova rozstrieľal domáce mužstvo vysoko 8:0! „Naši chlapci absolvovali od pondelka do piatku sústredenie v tréningovom tábore maďarských olympionikov v Dunavarsányi a na ich výkone v prvom zápase bolo cítiť túto záťaž,“ uviedol prezident MŠK Thermal Veľký Meder Imrich Tarcsi na margo zaujímavej medzinárodnej konfrontácie. V Kőszegu bol v sobotu osobne prítomný aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. “Futbalistom Veľkého Medera aj celej výprave MŠK Thermal patrí vďaka za vzornú reprezentáciu nášho zväzu. Škoda tej prehry v penaltovom rozstrele, všetkých nás veľmi mrzela, jedenástky sú však vždy lotéria. Výhrady a vážne mám ale k prostrediu v akom sa hralo, a tiež k samotnej organizácii Mitropa cupu, ktorá sa vymykala zo všetkých štandardov z uplynulých ročníkov,” komentoval Ladislav Gádoši družobný turnaj.
Výsledky Mitropa Cupu – semifinále: Neuberg – Veľký Meder 1:1 (1:0), Dömötör. Győrszemere – Kőszeg 3:0. O 3. miesto: Veľký Meder – Kőszeg 8:0 (3:0), Ferenczi 3, Csápai 2, Buka, Gőgh, Tuschel. Finále: Neuberg – Győrszemere 2:1.
Konečné poradie: 1. Neuberg (Rak.), 2. Győrszemere (Maď.), 3. Veľký Meder (Slo.), 4. Kőszeg (Maď.)

Na titulnej snímke futbalisti MŠK Thermal Veľký Meder s realizačným tímom a predstaviteľmi Západoslovenského futbalového zväzu s pohárom za tretie miesto na 23. ročníku Mitropa cupu.