Júl 262013
 
puchov

Futbalové leto prináša ďalšie prekvapenie. Moravany už nebudú hrať 3. ligu, v ktorej ich nahradí Púchov. O ním uvoľnené miesto v IV. lige Severozápad sa bude hrať baráž.
Horúcu informáciu potvrdil predseda Športovo-technickej komisie Západoslovenského futbalového zväzu Viliam Václav. “Zvykli sme si, že futbalový život prináša rôzne situácie, na ktoré musíme vedieť reagovať. Ekonomika výrazne zasahuje do všetkých spoločenských sfér, futbal nie je výnimkou. Po obchodnej transakcii sa úrovni Moravany – Púchov je realitou účinkovanie futbalistov Púchova v 3. lige. Keďže tento klub mal A-mužstvo v našej IV. lige Severozápad, musíme reagovať vyhlásením baráže, ktorej víťaz zaplní uvoľnené miesto,” zhrnul Viliam Václav najdôležitejšie informácie. “V baráži o postup do IV. ligy Severozápad nastúpia mužstvá, ktoré skončili v V. lige Sever a V. lige Západ na tretích miestach, teda Veľké Kostoľany a Šimonovany. Hrať sa bude v nedeľu 28. júla so začiatkom o 17.00 h na štadióne v Trenčianskych Tepliciach,” pridal Viliam Václav aj pozvánku na zápas, ktorého výsledok sa postará o ďalšie zmeny, o ktorých budeme včas informovať.
V Púchove sa už samozrejme tešia na 3. ligu, v obnovej premiére nastúpia futbalisti FK už v nedeľu 3. augusta doma proti Dunajskej Lužnej, potom cestujú do Nemšovej a v treťom kole privítajú Petržalku.