Júl 282013

ilus

Veľká pozornosť sa sústredila v poslednú júlovú nedeľu do Trenčianskych Teplíc, kde sa hrala baráž o postup do IV. ligy Severozápad medzi Šimonovanmi a Veľkými Kostolanmi.
Šimonovany – Veľké Kostoľany 2:1 po predĺžení (1:1, 1:1), 25. Barta, 119. Švec – 12. Molnár. Hralo sa v obrovskej horúčave, obaja súperi nasadili od prvej minúty obrovské tempo. Gólový účet otvárali Veľké Kostolany, keď Molnár šikovne potrestal zaváhanie súperovho stredu obrany. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, parádnou strelou z dobrých 30 m sa aj s prispením žrde postaral o vyrovnanie Barta. Vo výbornom zápase sa šance striedali na oboch stranách, Šimonovany nastrelili dva razy brvno, rozhodnutie nakoniec priniesla až predposledná minúty predĺženia. V nej kopali Šimonovany roh, na predĺžený center k zadnej žrdi zareagoval najlepšie Fabián. Radosť víťazov nemala konca-kraja, po poslednom hvizde rozhodcu zostali hráči zmorení únavou ležať na trávniku. Vyhralo o kúsok lepšie mužstvo. Postup Šimonovian do IV. ligy Severozápad zároveň znamená záchranu Ilavy v V. lige Sever, ktorá skončila v uplynulej sezóne na pätnástom mieste.