Aug 172013
 
DSC_0839

Reprezentačný súboj slovenskej “dvadsaťjednotky” proti talianským rovesníkom mal z pohľadu výsledku 1:4 jednoznačný priebeh, diváci v Senci tlieskali po zápase obom súperom.
Reprezentáciu z Apeninského polostrova privítal v stredu 14. augusta v Národnom tréningovom centre v Senci za Slovenský futbalový zväz jeho viceprezident Ladislav Gádoši. “Cíťte sa u nás príjemne, obom mužstvám želám výborný zápas, aby sa naplnili očakávania, s ktorými budete nastupovať na ihrisko. Pozorne vnímame kvalitu aj výsledky talianského futbalu, výber do 21 rokov dosiahol naposledy mimoriadny úspech aj na júnových majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Izraeli, keď až vo finále podľahli Španielsku. Taliani sú päťnásobní európski šampióni, po strieborných medailách v Jeruzaleme budujú rovnako ako my nové mužstvo, tešíme sa na výborný futbal,” týmito slovami vítal v Senci viceprezident Slovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši talianskú výpravu.
Na hracej ploche sa od úvodných minút odvíjala zaujímavá partia. Zverenci Ivana Galáda zaskočili svojho súpera vysokým pressisngom, na ktorý hľadali Taliani len ťažko recept. Na koňa ich ale posadila rýchla penalta Crisetigau vo 4. min., a hoci Pauschek po skvelej akcii Lalkoviča pohotovo vyrovnal, do kabín išla aj tak spokojnejšia squadra azzura. V 40. min. premenil Crisetig aj druhú penaltu, domáci sa navyše museli vysporiadať s vylúčením naturalizovaného Brazílčana so slovenským pasom Teixeiru. Po obrátke už dominovali Taliani, ktorí po zásluhe pridali aj ďalšie dva góly. Tréner Slovákov Ivan Galád nebol po zápase spokojný: “Chceli sme začať aktívne a myslím, že v prvom polčase sme ponúkli zaujímavý futbal. Prehra 1:4 nehovorí o tom, že by sme podali výkon podľa našich predstáv, zápas ovplyvnili dva pokutové kopy a červená karta. Súper ukázal mimoriadnu kvalitu, zápas by bol lepší bez vylúčenia Teixeiru. Nemôžeme sa vyhovárať na vylúčenie, musíme hrať lepšie.”

Slovensko “21″ – Taliansko “21″ 1:4 (1:2)
Góly: 14. Pauschek – 4. a 40. Crisetig (oba z 11 m), 66. Belotti, 79. Improta.
Pred 2 130 divákmi rozhodoval Gil (Poľsko), ŽK: Rusov, Gyömbér, Škvarka, Pauschek, Rusnák, ČK: 40. Teixeira (Slovensko).
SLOVENSKO “21″: Rusov – Pauschek (86. Lobotka), Gyömbér, Teixeira, Mazáň – Lásik, Paur (68. Hrošovský) – Schranz (74. Malec), Škvarka (46. Ambra), Lalkovič (46. Mészároš) – Zreľák (86. A. Rusnák).
TALIANSKO “21″: Bardi (81. Pigliacelli) – Piccini, Bianchetti (46. Di Lorenzo, 89. Masi), Antei, Biraghi – Baselli (72. Benassi), Crisetig (46. Longo) – Politano, Battocchio (81. Piscitella), Gatto (46. Fossati) – Belotti (72. Comi).

Na titulnej snímke je viceprezident Slovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši počas úvodného ceremoniálu pri oficiálnom stretnutí s čelnými predstaviteľmi Talianskej futbalovej asociácie.