Aug 262013
 
20120128 Kliment Šípoš Gádoši (OfBZ TO)

V novej sezóne 2013/2014 dostal zelenú Informačný systém slovenského futbalu už aj v rámci oblastných zväzov. Predsedu Oblastného futbalového zväzu v Topoľčanoch Pavla Šipoša sme sa pýtali, čo tento systém prináša ich zväzu.
Predseda Oblastného futbalového zväzu Topoľčany Pavol Šípoš sa snažil o nábeh do Informačného systému slovenského futbalu (ISSF) čo najskôr po jeho uvedení do prevádzky. “Mal som záujem pozbierať čo najviac informácií, ktoré by som mohol dať našim manažérom a ľuďom vo futbalových kluboch, aby sme mohli čo najrýchlejšie, ale predsalen postupnými krokmi zapracovávať informácie do ISSF,” povedal pre futbalsfz.sk. “V spolupráci s pánom Jánom Letkom sa nám tieto kroky postupne darí napĺňať. Od jarnej časti sezóny 2012/2013 sme prešli na mesačnú zbernú fakturáciu v rámci všetkých klubov ObFZ, boli sme jedni z prvých v Západoslovenskom futbalovom zväze. Od novej sezóny, po odohratí troch kôl, môžem hodnotiť, že sa darí uzatvárať aj elektronické zápisy v 95% zápasov ihneď po skončení stretnutia,” spresnil Pavol Šípoš.
Elektronický zápis na tomto zväze sa robí v troch súťažiach dospelých, dvoch súťažiach dorastu a troch súťažiach žiakov. “Zatiaľ sa nehrajú dve skupiny súťaží, ale dá sa povedať, že do 90 minút po stretnutí máme uzatvorené elektronické zápisy všetkých stretnutí,” opísal úspech svojho zväzu P. Šípoš. “Pri prvom stretnutí s klubovými ISSF manažérmi sme sa obávali, dávali sme si nepredvítateľné ciele. Môžeme povedať, že systém umožňuje a uľahčuje prácu klubom i zväzom. Kluby si chvália napríklad mesačnú zbernú fakturáciu, ktorá je transparentná pri všetkých poplatkoch. ISSF je veľká pomoc pre odborné komisie oblastného futbalového zväzu, kde členom odpadli manuálne zrátavania osobných trestov, udelenia červených kariet a počtu žltých kariet,” popísal predseda ObFZ Topoľčany výhody pre jednotlivé zložky futbalového života.
“Verím, že v čo najrýchlejšom čase sa dostaneme aj k štatistike strelcov gólov, tak ako to pán Letko prisľúbil. Systém potom bude poskytovať všetky údaje, ktoré by futbalový funkcionár alebo fanúšik mal vedieť a mal by byť o nich informovaný,” povedal predseda ObFZ Topoľčany P. Šípoš na záver.

Titulná snímka je z Konferencie ObFZ Topoľčany, zľava sú na nej generálny sekretár SFZ Jozef Kliment, predseda ObFZ Topoľčany Pavol Šipoš a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši.