Sep 282013
 
DSC_1319

Šesť gólov videli diváci v šlágri ôsmeho kola IV. ligy Severozápad v stretnutí Borčice – Kanianka. V zápase prvého s tretím sa po výsledku 3:3 body delili.
V Borčiciach na seba narazili súperi, ktorí sa pýšia najlepšou ofenzívou a útočnou silou v súťaži a meranie síl na trávniku len dokumentovalo pohľad na štatistiky. Líder súťaže mal výborný vstup do zápasu, svoju aktivitu pretavili Borčice do dvoch gólov krátko pred prestávkou. Hráči Kanianky ale tiež nechceli zostať nič dlžní svojej povesti, po obrátke sa nadýchli a na vyrovnanie im po hodine hry stačilo doslova pár sekúnd. Keď v 70. min. hosťujúci Richter svojim druhým gólom v zápase dokonca upravil na 2:3, zdalo sa, že prekvapenie kola je na svete. Senzáciu nakoniec odmietol Gorelka, ktorý v 78. min. stanovil konečný výsledok. Spokojní diváci po zápase tlieskali aj najlepším hráčom, ktorých vybrali tréneri oboch tímov – z Borčíc Róbert Novák vyhodnotil strelca druhého domáceho gólu Juraja Senka a z Kanianky Michal Mečiar sa rozhodol pre Radovana Babaštu. Ceny najlepším hráčom venovalo Vinárstvo JM Doľany, ktoré je marketingovým partnerom Západoslovenského futbalového zväzu.

Borčice – Kanianka 3:3 (2:0), 36. Róbert Tomko, 42. Juraj Senko, 78. Matej Gorelka – 60. a 70. Peter Richter, 59. Marián Petráš. Pred 150 divákmi rozhodovali Laco – Miksa, Mokoš.

Na titulnej snímke sú zľava šéf marketingového oddelenia Západoslovenského futbalového zväzu Anton Železník, najlepší hráč Kanianky Radovan Babašta, najlepší hráč Borčíc Juraj Senko a člen Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu a zároveň predseda Oblastného futbalového zväzu Považská Bystrica Ján Panák.