Okt 012013
 
100_5850

Dievčenský Výber Západoslovenského futbalového zväzu v kategórii U 13 sa v dňoch 24. a 25. septembra zúčastnil Regionálneho turnaja na umelej tráve futbalového štadióna MFK Zemplín Michalovce.
Výber Západoslovenského futbalového zväzu tvorilo dvadsať talentovaných dievčat, ktoré boli rozdelené do dvoch družstiev “A” a “B” po desať futbalistiek. Hralo sa na šírku ihriska s počtom hráčok 7+1 a súbežne hrali obidve družstvá. Hrací čas bol 2 x 15 minút, pričom po prvom polčase si družstvá vymenili súperov. Výsledky jednotlivých stretnutí sa sčítali do konečného skóre.

A družstvo ZsFZ
Meszárošová, Peciarová, Grosová, Alakšová, Tipulová, Veselá, Šobáňová, Gomulecová, Pustajová, Gajdošíková.
B družstvo ZsFZ
Levaiová, Papierniková, Harvilová, Orvošová, Škulová, Petrovič, Poláčiková, Panáková, Bátkyová, Jančovičová.

Výsledky
Bratislavský futbalový zväz – Západoslovenský futbalový zväz 5:1
(BFZ A – ZsFZ A 1:0, BFZ B – ZsFZ B 1:0, BFZ A – ZsFZ B 3:1, BFZ B – ZsFZ A 0:0)
Západoslovenský futbalový zväz – Východoslovenský futbalový zväz 3:4
(ZsFZ A – VsFZ A 3:1, ZsFZ B – VsFZ B 0:1, ZsFZ A – VsFZ B 0:0, ZsFZ B – VsFZ A 0:2)
Stredoslovenský futbalový zväz – Západoslovenský futbalový zväz 3:5
(SsFZ A – ZsFZ A 2:0, SsFZ B – ZsFZ B 1:3, SsFZ A – ZsFZ B 0:1, SsFZ B – ZsFZ A 0:1)

Konečné poradie
1. Bratislavský futbalový zväz
2. Východoslovenský futbalový zväz
3. Západoslovenský futbalový zväz
4. Stredoslovenský futbalový zväz

Za najlepšiu hráčku Výberu Západoslovenského futbalového zväzu bola vyhlásená Michaela Harvilová (FK Trenčianske Teplice), z výberu najväčšieho regionálneho zväzu boli ocenené aj najlepšie strelkyne turnaja – Michalea Harvilová (FK Trenčianske Teplice) a Kristína Panáková (AS Trenčín), ktoré si za svoje góly vystrieľali kopačky Adidas.

Hodnotenie trénera Jána Blaháča
Turnaj v Michalovciach splnil moje očakávanie. Veľmi ma teší, že každá nominovaná hráčka odohrala osemdesiat percent z hracieho času, to znamená minimálne 70 minút. Turnaj sme začali proti Bratislavskému futbalovému zväzu, a hoci sme prehrali 1:5, odohrali sme veľmi dobrý zápas, pochvalu si zaslúžia všetky dievčatá. Vstup do turnaja sme mali výkonnostne výborný, výsledkovo už menej. Súperky z Bratislavského futbalového zväzu sa nakoniec stali víťazkami turnaja. Aj druhé stretnutie proti Východoslovenskému futbalovému zväzu sme síce prehrali, bol to ale nešťastný zápas z nášho pohľadu, o lepší výsledok ako bolo konečné skóre 3:4, nás pripravila lepšia koncovka. Posledný zápas proti Stredoslovenskému futbalovému zväzu bol vlastne súbojom o celkové tretie miesto. Náš výkon mal opäť požadované kritéria a konečne sme vyhrali 5:3. V záverečnom účtovaní sme nakoniec obsadili tretie miesto. Je na nás tréneroch, ako do budúcna zužitkujeme tento výsledok. Jednoznačne je ale na čom stavať, základy sú postavené veľmi dobre hráčkami ako sú Mészárosová, Peciarová, Jančovičová, Papierniková, Petrovič, Bátkyová či Harvilová.

Nominácia Výberu Západoslovenského futbalového zväzu
Simona Levaiová (Dubnica), Ida Papierniková (Trenčianske Teplice), Michalea Harvilová (Trenčianske Teplice), Viktória Mészárosová (Nové Zámky), Ivana Orvošová (Nové Zámky), Annamária Peciarová (Horná Nitra), Monika Grosová (Horná Nitra), Vladimíra Alakšová (Horná Nitra), Kristína Tipulová (Horná Nitra), Alexandra Škulová (Nitra), Linda Veselá (Nitra), Nikol Šobáňová (Bojná), Dorota Petrovič (Šaľa), Henrieta Polačiková (Šaľa), Kristína Panáková (Trenčín), Karolína Bátkyová (Trenčín), Darina Jančovičová (Trenčín), Simona Gomulecová (Trenčín), Natália Pustajová (Tužina), Mária Gajdošíková (Trenčianske Teplice)

Na titulnej snímke je dievčenský Výber Západoslovenského futbalového zväzu vo vekovej kategórii U 13, ktorý skončil na regionálnom turnaji v Michalovciach na treťom mieste.

Vedúci výpravy BALÁŽ Ján Lazany 0918 996 645
Tréneri BLAHÁČ Ján Sebedražie 0903 526 157
SZŐSC Roland Diakovce 0918884021
Vedúci mužstva LEPONI Viliam Tekovské Lužany 0903110079