Nov 022013
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Modranke privítali lídra IV. ligy Severozápad z Borčíc, v zaujímavom predstavení sa nakoniec body delili po výsledku 1:1.
Ani trináste kolo nič nezmenilo na sympatickej šnúre futbalistov Borčíc, ktorí v tejto sezóne ešte nenašli premožiteľa. V Modranke pritom začali lepšie domáci, mali aj prvé dve šance, góly ale padali až po obrátke. Favorit sa ujal vedenia v 53. min. stretnutia, keď po brejku a centri z pravej strany otváral skóre Živčic. Domáci potom pridali, brankár Borčíc Žilka bol ale pozorný, no keď sa už zdalo, že hostia si odvezú všetky tri body, v záverečnom nápore sa v poslednej minúte predsa len presadil po štandardnej situácii hlavou Rakický. Po stretnutí boli marketingovým partnerom Západoslovenského futbalového zväzu, ktorým je spoločnosť JM Vinárstvo Doľany, ocenení najlepší hráči. Tréner Modranky Jozef Šurany určil za najlepšieho hráča kapitána mužstva Andreja Rakického, kormidelník Borčíc Róbert Novák vybral za najlepšieho hráča svojho tímu brankára Branislava Žilku. Ceny odovzdávali riaditeľ úseku marketingu Západoslovenského futbalového zväzu Anton Železník a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a zároveň podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Augustín Hambálek, ktorý hrával dlhé roky práve za Modranku. “Je to už vyše 37 rokov, čo som nastúpil na svoj prvý futbalový zápas práve za Modranku. Vystriedalo sa tu veľa kvalitných hráčov, ktorí neskôr pôsobili aj vo federálnej lige alebo prešli do iných oblastí futbalového života ako napríklad Laco Gádoši, s ktorým sme zažili veľa krásnych futbalových rokov práve tu v Modranke. Mnohé sa tu odvtedy zmenilo, vrátane kvalitnejšieho zázemia pre hráčov, rozhodcov a v neposlednom rade pre divákov. Len škoda, že klesá záujem verejnosti o návštevu futbalových zápasov. Za našich čias bol totiž nedeľný zápas sviatkom ako pre nás hráčov, tak aj pre divákov. Preto veľmi vítam podporné aktivity zo strany Západoslovenského futbalového zväzu na spropagovanie futbalu v očiach širokej verejnosti, ako aj snahu o zvýšenie motivácie pre hráčov podať na ihrisku čo najlepší výkon. Je mi zároveň veľkou cťou, že som mohol práve ja odovzdať ceny pre najlepších hráčov. Vďaka patrí hlavne domácim funkcionárom za dlhoročné úsilie o rozvoj futbalu v Modranke,” povedal Augustín Hambálek po zápase v Modranke.

Na titulnej snímke stoja zľava riaditeľ úseku marketingu Západoslovenského futbalového zväzu Anton Železník, brankár Borčíc Branislav Žilka, strelec vyrovnávajúceho gólu Modranky Andrej Rakický a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Augustín Hambálek.