Nov 112013
 
ivko

Výber Západoslovenského futbalového zväzu vekovej kategórie U 15 pre hráčov s ročníkom narodenia 1999 absolvoval prípravné zrazy v Zlatých Moravciach a Brezovej pod Bradlom.
V nominácii trénerov Dušana Raninca a Štefana Labaya pre prípravný zraz v Zlatých Moravciach, ktorý sa uskutočnil 22. októbra, sa objavilo osemnásť hráčov z dvanástich klubov. Svoje kvality testovali hráči výberu aj v prípravnom stretnutí.
FC ViOn Zlaté Moravce – Výber ZsFZ 4:1 (0:0). Jediný gól výberu strelil Denis Knižka. “Chlapci majú na zrazoch snahu sa ukázať v najlepšom svetle, a hoci je úsilie maximálne, často vidieť aj zlozvyky v hernom prejave, ktoré sú zapríčinené malým počtom tréningových jednotiek v kluboch. Je preto dôležité viesť chlapcov v tréningovom procese k modernejšiemu štýlu hry,” zhodli sa pri hodnotení tréneri výberu Dušan Raninec a Štefan Labay.
Výber Západoslovenského futbalového zväzu U 15:
Ivan Hanakovič (ČFK Nitra), Mário Zimmer (Baník Horná Nitra), Denis Knižka (Baník Horná Nitra), Samir Smaali (Slovan Duslo Šala), Filip Lepieš (Slovan Levice), Filip Németh (FKM Nové Zámky), Roman Malíček (Spartak Myjava), Filip Škobla (ČFK Nitra), Matej Štrofek (ŠKF Sereď), Tibor Pavlík (Raven Považská Bystrica), Dávid Malý (FKM Nové Zámky), Maxim Prešnajder (ŠKF Sereď), Toma (Baník Horná Nitra), Peter Nagy (DAC Dunajská Streda), Ivan Pavlovič (Slovan Galanta), Ján Ďureje (Tempo Partizánske), Juraj Hejtmánek (FC ViOn Zlaté Moravce), Sebastian Sloboda (Spartak Myjava).
O desať dní neskôr, 30. októbra, sa uskutočnil ďalší prípravný zraz v Brezovej pod Bradlom, kde sa hral aj medzinárodný súboj Výberu Západoslovenského futbalového zväzu s Výberom Moravsko-sliezského futbalového zväzu.
Výber ZsFZ – Výber MSK 2:6 (2:2). Hráči Výberu ZsFZ otvárali Mullerom skóre už v 1. min., v 29. min. strelil Čačko druhý gól, a hoci do kabín odchádzali súperi za stavu 2:2, druhý polčas patril súperom z Moravy. “Na zápas neprišli hráči z Hornej Nitry Zimmer a Knižka, s nimi by naša hra v defenzíve vyzerala ináč. Hráči podali priemerný až slabší výkon, robili sme množstvo chýb v obrannej činnosti, s pomalou a často nepresnou rozohrávkou,” komentovali priebeh zápasu tréneri Dušan Raninec a Štefan Labay.
Výber Západoslovenského futbalového zväzu U 15:
Ivan Hanakovič (ČFK Nitra), Marko Michalík (FC Nitra), Denis Celeng (FC Nitra), Samir Smaali (Slovan Duslo Šala), Lukáš Čačko (MFK Dubnica), Dávid Malý (FKM Nové Zámky), Adam Gabaj (MŠK Považská Bystrica), Kevin Mikuláš Dráfi (Spartak Trnava), Dominik Vyskoč (Lokomotíva Trnava), Matej Kovařík (Lokomotíva Trnava), Juraj Hejtmánek (FC ViOn Zlaté Moravce), Martin Sádovský (FC ViOn Zlaté Moravce), Adam Cigáň (FC ViOn Zlaté Moravce), Erik Muller (FC ViOn Zlaté Moravce), Samuel Galba (Spartak Trnava).

Na titulnej snímke je v akcii brankár Výberu Západoslovenského futbalového zväzu U 15 Ivan Hanakovič.