Nov 182013
 
il

Futbal sa zo zelených trávnikov presúva do hál. V športovej hale ŠTC Púchov sa bude hrať v sobotu 30. novembra už piaty ročník finálového turnaja o Pohár predsedu Západoslovenského futbalového zväzu.
Na turnaji sa predstavia hráči s dátumom narodenia 1.1.2000 a mladší, pričom nastúpiť môžu iba chlapci, ktorí hrajú v súťažiach, ktoré riadia príslušné oblastné futbalové zväzy. Turnaja sa nemôžu zúčastniť ani hráči B družstiev, ktorých “áčko” hrá v súťažiach riadených Západoslovenským futbalovým zväzom a Slovenským futbalovým zväzom. Finálový turnaj sa hrá systémom každý s každým 1 x 20 minút podľa pravidiel halového futbalu. O poradí v skupinách rozhoduje počet bodov, vzájomný zápas, gólový rozdiel, väčší počet strelených gólov a rozstrel z pokutových kopov. V poli hrajú štyri hráči + brankár, minimálny počet hráčov v poli sú traja. Rozmer bránok je 2 x 5 m, hrá sa s futbalovými loptami o veľkosti 5 (nie lenivé lopty). Pri hre platí pravidlo piatich sekúnd pri zahrávaní trestných kopov a rohov, všetky trestné kopy sú priame, dotyk lopty do stropu je priamy kop zo stredu. Každá výprava ObFZ si prinesie 2 súpravy dresov odlišnej farby. Hráči musia mať jednotné teplákové súpravy. Každý hráč musí mať chrániče, štulpne a riadne upravený dres. Brankári musia mať rozdielnu farbu dresov od hráčov. Za neupraveného hráča v hre je trest v podobe žltej karty.
Na súpiske môže byť uvedených 14 hráčov + 3 členovia realizačného tímu. Technický vedúci výpravy predloží pred zahájením turnaja na Športovo-technickú komisiu platné registračné preukazy, 5 x súpisku, ktorá musí obsahovať meno a priezvisko hráča, rodné číslo, futbalový klub, číslo dresu, v ktorom bude hrať počas celého turnaja, pečiatku a podpis predsedu ObFZ. Na súpiske musí byť uvedený tréner s trénerskou kvalifikáciou a platná licenciou, vedúci družstva a číslo telefónu.
Na finálový turnaj v Púchove predloží vedúci výpravy nové súpisky.
Každý hráč musí mať so sebou preukaz poistenca. Pri nedodržaní vyššie uvedeného nebude družstvu povolený štart na turnaji.
Víťaz získa putovný pohár predsedu ZsFZ a pohár za prvé miesto, každý účastník finále dostane pohár podľa umiestnenia. Budú vyhodnotení aj najlepší jednotlivci – strelec, hráč a brankár.
Víťazi predchádzajúcich ročníkov:
2009: Výber ObFZ Nitra
2010: Výber ObFZ Trenčín
2011: Výber ObFZ Trenčín
2012: Výber ObFZ Dunajská Streda

Na titulnej snímke je ilustračné foto. Autor Karol Scholtz.