Nov 242013
 
zamky

V kvalifikácii o postup na finálový turnaj žiakov O Pohár predsedu Západoslovenského futbalového zväzu si v Nitre najlepšie počínal výbery Nových Zámkov a reprezentanti usporiadateľského zväzu.
Štyri výbery hráčov narodených po 1.1.2000 z oblastných futbalových zväzov z Nitry, Levíc, Komárna a Nových Zámkov sa merali systémom každý s každým, pričom všetci súperi sa stretli po dva razy. V Mestskej športovej hale v Nitre dominovali v sobotu 23. novembra nádeje z Nových Zámkov, ktorých výber prešiel kvalifikáciou bez jedinej prehry. O druhom postupujúcom sa rozhodovalo až v poslednom zápase kvalifikácie, kedy sa v priamom súboji stretli výbery ObFZ Nitra a ObFZ Levice.
Výsledky:
Nitra – Nové Zámky 1:1, Korman – Marušic.
Levice – Komárno 2:2, Meszáros, Mirga – Z. Cseplö, Ondrušek.
Komárno – Nitra 1:4, Tóth – Török 3, Tatarkovič.
Levice – Nové Zámky 1:4, Meszáros – Palacka 2, Andrášik, Demeter.
Nové Zámky – Komárno 3:0, Palacka 2, Marušic.
Nitra – Levice 1:1, Bujdák – Marušic.
Nové Zámky – Nitra 4:1, Palacka, Rapavý, Dragúň, Demeter – Török.
Komárno – Levice 2:7, Tóth, B. Cseplö – Mandrák 2, Horniaček, Budovcová, Mirga, Meszáros, Salinka.
Nitra – Komárno 2:2, Bujdák, Uher – Kutruc, Szabó.
Nové Zámky – Levice 3:2, Naď 2, Kovács – Mandrák 2.
Komárno – Nové Zámky 0:7, Marušic 2, Naď 2, Palacka 2, Kovács.
Levice – Nitra 0:1, Bujdák.

Konečné poradie:
1. Nové Zámky 6 5 1 0 22:5 16
2. Nitra 6 2 3 1 10:9 9
3. Levice 6 1 2 3 13:13 5
4. Komárno 6 0 2 4 7:25 2

Zostavy:
ObFZ NITRA: P. Fraňo (Alekšince), M. Géci (Topoľčianky) – P. Marťák, D. Hladík, M. Hladík, P. Pecho, M. Bednárová (Žitavany), M. Uher, L. Bujdák, Š. Kalužák (Vinodol), R. Tatarkovič, E. Krčmár (Nevidzany), J. Babulic (Lukáčovce), D. Haspra (Topoľčianky), Š. Korman (Janíkovce), S. Török (Báb), D. Šmitala (Nové Sady).
ObFZ LEVICE: E. Kecskés (Čaka), J. Kasan (N. Dedina) – M. Mandrák, T. Salinka, A. Budovcová, A. Meszáros (KŠK Levice), F. Horniaček, M. Harmady (Rybník), M. Virág, F. Sabala (Pukanec), A. Kúdela (Čaka), A. Tamáš (Hr. Kľačany), D. Vrábel (Kalná n/Hr.), T. Mirga (Ip. Sokolec).
ObFZ KOMÁRNO: S. Sisik (B. Kosihy), M. Oslanec (Imeľ) – B. Farkaš, T. Kutruc, Z. Ondrušek (Hurbanovo), Z. Cseplö, B. Cseplö (B. Kosihy), Á. Kacz, R. Szabó (Kameničná), D. Inczédi, D. Deák (Sokolce), R. Imrich, I. Tóth (Imeľ), B. Lajos (Moča).
ObFZ NOVÉ ZÁMKY: P. Smolen (Komjatice), P. Iványi (Dvory n/Ž.) – M. Marušic, K. Rapavý (Veľké Lovce), M. Palacka, J. Barták (Bánov), M. Kovács, A. Demeter (Dvory n/Ž.), T. Matis, M. Andrášik (Vlkas), L. Petrák, P. Dragúň (Komjatice), A. Naď (Maňa), N. Vorzáček (Veľký Kýr).

Na titulnej snímke je víťazný tím nitrianskej kvalifikácie – Výber Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky.