Nov 242013
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koncertná sála Mestského úradu v Topoľčanoch bola dejiskom Volebnej konferencie Oblastného futbalového zväzu Topoľčany.
Tridsaťpäť klubov z celkového poštu tridsaťosem v okrese Topoľčany rozhodovalo v sobotu 23. novembra o ďalšom smerovaní futbalu na oblastnej úrovni. Medzi čestnými hosťami volebnej konferencie boli primátor Mesta Topoľčany Peter Baláž, generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment, riaditeľ legislatívno-právneho oddelenia Slovenského futbalového zväzu Jaroslav Rybanský, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši a vedúci sekretár Západoslovenského futbalového zväzu a zároveň člen Výkonného výboru Oblastného futbalového zväzu v Nitre Ivan Hádek.
O post predsedu ObFZ Topoľčany sa uchádzali dvaja kandidáti, z 35 hlasov získal Pavol Šípoš podporu 21 klubov, jeho protikandidátovi Jaroslavovi Blinovi dalo hlas dvanásť klubov, dva volebné lístky boli vyhodnotené ako neplatné. Na štyri pozície do Výkonného výboru bolo päť kandidátov – Soboňa a Makový získali zhodne po 27 hlasov, Marek Mokoš st. a Ladický rovnako po 25 hlasov, na pozícii prvého náhradníka skončil Polúch s trinástimi hlasmi. Na volené posty predsedov troch odborných komisií bolo po jednom kandidátov, ich voľba preto prebehla verejne: Disciplinárna komisia – Meluš, Odvolacia komisia – Jozef Mokoš, Revízna komisia – Košecký. Oblastný futbalový zväz Topoľčany bude na Konferencii Západoslovenského futbalového zväzu zastupovať trio v zložení Šípoš, Hula, Galis. “Dôvera klubov ma prirodzene zaväzuje, máme pred sebou veľa ďalších úloh v podobe výziev, zdokonaliť chceme v spolupráci s klubmi informačný systém. Zapracovať sme chceli aj videokamery na zápasy, ale tento moment sa v diskusii nestretol s podporou zo strany klubov, ktoré odrádzajú ekonomické dôvody, čo je na škodu,” uviedol po svojom zvolení staronový predseda Oblastného futbalového zväzu Topoľčany Pavol Šípoš.

Na titulnej snímke staronový predseda ObFZ Topoľčany Pavol Šipoš pri prezentácii svojich plánov počas volebnej konferencie.