Nov 302013
 
hracho

Volebná konferencia Oblastného futbalového zväzu v Trnave rozhodla o smerovaní na najbližšie štyri roky, novým predsedom jedného z najväčších oblastných zväzov sa stal Vladimír Hracho.
Takmer štvorhodinový volebný maratón sa v priestoroch Obvodného úradu v Trnave odohrával v maximálne korektnej atmosfére. Kluby prejavili o konferenciu obrovský záujem, z celkového počtu 83 delegátov s právom hlasovať sa zaprezentovalo 77 klubov. Pri voľbe predsedov odborných komisii mali delegáti ľahkú úlohu, keďže na všetky tri volené funkcie bol vždy iba jeden kandidát, volilo sa verejne. Predsedom Disciplinárnej komisie sa stal Jozef Kostolanský, predsedom Revíznej komisie bude aj naďalej Jaroslav Očkovský a za predsedu Odvolacej komisie si kluby zvolili Lukáša Radoského. S napätím sa čakalo na voľbu predsedu zväzu, na funkciu ktorého sa uchádzali štyria kandidáti. Nový predsedom Oblastného futbalového zväzu Trnava sa stal Vladimír Hracho s celkovým počtom 47 hlasov, na ďalších miestach skončili Radomír Sečány (22 hlasov), Alexander Schmidt (4 hlasy) a a Miloslav Richnák (4 hlasy). “Som nesmierne rád, že som dostal od klubov takú podporu, vďaka čomu sa rozhodlo už v prvom kole. Je to pre mňa veľká výzva, budem sa snažiť, aby som nesklamal dôveru tých klubov, ktoré mi vyjadrili podporu a presvedčiť prácou sa samozrejme budem snažiť aj tých, ktorí volili iných kandidátov,” uviedol po voľbe nový predseda ObFZ Trnava Vladimír Hracho. Medzi priority vo svojom programe zaradil dôstojnejšie priestory pre sídlo zväzu, Hracho chce zlepšiť komunikáciu medzi klubmi, rezervy vidí aj v práci s mládežníckymi družstvami a hľadať priestor na spoluprácu chce aj na úrovni kluby – samospráva. Vladimír Hracho je zároveň ako predseda ObFZ Trnava novým členom Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu.
Zaujímavé boli aj voľby do Výkonného výboru ObFZ Trnava, do ktorého sa k novému predsedovi volilo spomedzi desiatich kandidátov šesť členov – Ján Franek (56 hlasov), Peter Dubec (51), Jozef Galbavý (48), Marek Vančo (47), Ladislav Pocisk (39) a Vladimír Púčik 35. Piati delegáti na Konferenciu Západoslovenského futbalového zväzu sa volili spomedzi ôsmich kandidátov – dôveru dostali Emanuel Cuninka (61 hlasov), Ján Franek (55), Jaroslav Očkovský (48), Peter Dubec (44) a Ladislav Pocisk (31). Konferencia schválila na podnet Radomíra Sečányho doterajšieho šéfa zväzu Alexandra Schmidta za čestného predsedu ObFZ Trnava.

Na titulnej snímke je nový predseda Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimír Hracho.