Dec 012013
 
gadosi

Ladislav Gádoši oficiálne oznámil, že v blížiacich sa voľbách bude opätovne kandidovať na post predsedu Západoslovenského futbalového zväzu.
Slávnostná rozlúčka s futbalovým rokom sa na Západoslovenskom futbalovom zväze stala peknou tradíciou, odborné komisie s Výkonným výborom sumarizovali vo štvrtok v Nitre najdôležitejšie udalosti končiaceho sa roka. Tém na debaty bolo neúrekom, aj vysoký záujem pozvaných hostí deklaroval záujem o aktuálne dianie.
Predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši vo svojom preslove vyzdvihol prácu všetkých komisií, ktoré sa podieľali na bezproblémovom chode súťaží dospelých aj mládeže. Šéf najväčšieho futbalového regiónu na Slovensku upriamil pozornosť i na reorganizáciu, ktorá si bude žiadať zvýšenú pozornosť v každom smere. So svojimi správami potom vystúpili predsedovia všetkých odborných komisii, za Športovo-technickú komisiu dostal slovo jej dlhoročný predseda Jozef Pecho, ktorý zaželal futbalistom na trávnikoch i okolo nich, a tiež celému odbornému frontu krásne prežitie najkrajších sviatkov v roku v kruhu svojich rodín. Slovo si na záver zobral opäť Ladislav Gádoši, ktorý oficiálne oznámil kandidatúru na post predsedu Západoslovenského futbalového zväzu. “Rozbehli sme mnohé projekty, ďalšie výzvy stoja pred nami. Životaschopnosť preukázal Informačný systém slovenského futbalu, v našom regióne sa hral finálový turnaj Majstrovstiev Európy futbalistov do 17 rokov, dokázali sme v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom nájsť partnerov, ktorí podporili finančnými prostriedkami aj kluby pracujúce s mládežou, rozbiehame rozsiahlu rekonštrukciu štadiónov aj v rámci nášho regiónu, sme však stále iba na začiatku dlhej cesty. Prvé kroky sme ale spoločne zvládli, a preto verím, že dostaneme dôveru, aby sme mohli spolu pokračovať ďalej,” povedal Ladislav Gádoši pri sumarizácii obdobia uplynulých tri a pol roka, pričom vyzdvihol spoluprácu so Slovenským futbalovým zväzom na čele s jeho prezidentom Jánom Kováčikom. V príjemnej atmosfére chutila večera a v predstihu sa podávala aj tradičná vianočná kapustnica. Oficiálnu bodku za futbalovým rokom v regióne urobí Výber Západoslovenského futbalového zväzu, ktorý sa predstaví v sobotu 7. decembra na Vianočnom turnaji O Pohár primátora Nitry. V Mestskej športovej hale na Čermáni nastúpi pod vedením trénera Mariána Süttöho, ktorý dostal dôveru Trénersko-metodickej komisie ZsFZ ako kormidelník lídra Majstrovstiev regiónu Západ z Gabčíkova. Pozvanie na sobotu do Nitry je adresované všetkým fanúšikom futbalu.

Na titulnej snímke je predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši v spoločnosti prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika a predsedu Oblastného futbalového zväzu Prievidza Ivana Bartoša.