Dec 062013
 
zuz

Rozhodkyňa Zuzana Štrpková reprezentuje Západoslovenský futbalový zväz na finálovom turnaji Majstrovstiev Európy vo futbale žien do 17 rokov.
Konkurencia je veľká aj v rámci žien s píšťalkou, do vyberanej európskej spoločnosti sa na finálový turnaj osmičky najlepších tímov dostala aj rozhodkyňa Zuzana Štrpková. Vďaka svojim bezchybným výkonom si v konkurencii ďalších piatich hlavných rozhodkýň z Bulharska, Chorvátska, Srbska, Švédska a Fínska vyslúžila delegáciu až do záverečnej fázy Majstrovstiev Európy vo futbale žien do 17 rokov, hraných v kolíske futbalu v Anglicku. Ešte 26. novembra rozhodovala Zuzana otvárací zápas skupiny B medzi Nemeckom a Škótskom (4:2) na štadióne Hinckley, kde 2. decembra viedla aj druhé stretnutie v tejto skupine Španielsko – Nemecko (4:0). V rámci skupinovej fázy sa naša rozhodkyňa, ktorá by bez problémov mohla pokojne ašpirovať na ocenenia aj v súťažiach krásy, predstavila v roli náhradnej rozhodkyne v stretnutí Taliansko – Portugalsko (2:0), ktoré viedla Ana Jovanovičová zo Srbska.
Vrchol doterajšej kariéry čaká na Zuzanu Štrpkovu v nedeľu 8. decembra, dostala totiž dôveru, aby viedla ako hlavná rozhodkyňa zápas o 3. miesto medzi Talianskom a Anglickom, ktoré sa bude hrať so začiatkom od 13.30 h na FC Burton Albion štadióne. Zuzanke samozrejme držíme palce!

Na titulnej snímke je Zuzana Štrpková v spoločnosti uznávaného medzinárodného rozhodcu Howarda Weba z Anglicka.