Dec 122013

829A5094

V Székesfehérvári sa predstavil Výber Západoslovenského futbalového zväzu hráčov s ročníkom narodenia 2000 proti mužstvu Fejér Megyei Igazgatoság U 14.
Zápas sa hral v peknom prostredí v akadémii Székesfehérváru v stredu 4. novembra, sprevádzalo ho nepríjemné chladné počasie. Súper ponúkol vysokú kvalitu, vo výbere Fejér Megyei Igazgatoság U 14 sa sa predstavili najlepší chlapci zo všetkých akadémií v kraji.
Fejér Megyei Igazgatoság U 14 – Výber Západoslovenského futbalového zväzu s ročníkom narodenia 2000 9:2 (4:0).
Hodnotenie trénera Juraja Gombára: “Kvalita súpera bola očividná od prvých minút, domáci hrali vo veľmi dobrom pohybe, s fantastickým prvým dotykom, s výbornou hrou chrbtom k súperovej bráne, boli sebavedomí, odvážni, kombinačne vyzretí na svoj vek, s kolmým prechodom do útoku a úspešnosťou v zakončení. V prvých minútach zápasu sme ustáli tlak domácich, ale na súperovu polovicu sme sa nedostávali, iba ak po chybe súpera. V 17. min. sme dostali gól po prečíslení našej obrany a strele z 20 metrov. Hneď o minútu sme mali šancu, keď sa po kolmej lopte od Mihálika dostal k lopte Závodský, ktorý prešprintoval obrancu a dostal sa až pred brankára, žiaľ netrafil bránku. V 20. min. súper strelil druhý gól po strele spoza 16-tky, ktorá bola tečovaná. Opäť sme sa dostali do vyloženej šance Mihálikom, ktorému sa po kolmej prihrávke od Horvátha podarilo dostať až pred súperovho brankára. Nedôrazné zakončenie skončilo vedľa bránky. Súper zvýšil na 3:0 v 25 min. po kombinácii na našej ľavej strane a po spätnej prihrávke. Po tretom góle sme sa dostali do dvoch šancí Závodským, ktorý sa presadil po kolmých prihrávkach a vyhral rýchlostný súboj. Po prvom zakončil do bočnej siete a pri druhom centroval loptu do pokutového územia, kde nám chýbal v zakončení dôraz. Súper nás v 36. min. vyškolil a strelil gól na 4:0 po peknej akcii na jeden dotyk. V druhom polčase sme začali dobre. Snažili sme sa vysokým napádaním súpera donútiť k chybe, čo sa nám aj podarilo a dostali sme sa do dvoch pološancí, ktoré sme opäť nepremenili. V 45. min. sme súpera opäť postavili na koňa nepresnou rozohrávkou nášho brankára v pokutovom území – 5:0. V 47. min. sme zahrávali rohový kop – Mihálik nacentroval loptu Kóšovi, ktorý strelil náš prvý gól v zápase. Po góle sme mali ďalšie náznaky šancí. Prišla ale silná súperova pasáž od 56. po 60. min., kedy počas štyroch minút súper strelil tri góly postupne po chybe brankára, po štandardnej situácii a po súperovej kolmej prihrávke s prispením brankára – 8:1. O desať minút sme znížili na 8:2 Chromekom po Horváthovej kolmej prihrávke. V 75. min. sme dostali gól na 9:2 po kolmej prihrávke stredom ihriska. V zápase bol súper jednoznačne lepši. Ukázal veľkú kvalitu a dal jasne najavo, že v ďalšej konfrontácii môžeme káder doplniť hráčmi z UTM, aby bol zápas vyrovnaný a mal význam pre oboch. Z našich pozitívne prekvapil Šútorík, ktorý naskočil do zápasu v 20. minúte na ľavú stranu obrany a v druhom polčase aj ako stredný obranca. Bol odvážny, úspešný 1:1 v defenzíve, aj v ofenzíve. V druhom polčase sa k nemu pripojil Kóša a Jurík. Veľkým sklamaním boli obaja brankári, ktorý nechytili ani to, čo sa na danú výkonnostnú úroveň chytiť má. Medzi pozitíva radíme vypracovanie si siedmich vyložených šancí na strelenie gólu a snahu o zlepšenie v druhom polčase. Ako negatíva sme videli nepremieňanie šanci, 1:1 ofenzíva – defenzíva, slabý pohyb, kombinačná schopnosť (po tretej prihrávke strata lopty, mnohokrát aj bez tlaku), strach mnohých hráčov hrať futbal, obaja brankári. Naši najlepší hráči boli Šútrik, Kóša a Jurík.

Na titulnej snímke je Róbert Kóša, ktorý patril medzi najlepších hráčov Výberu ZsFZ. Foto: Karol Scholtz.