Dec 152013
 
olom

Výber Západoslovenského futbalového zväzu mladších žiakov nenašiel na turnaji o Pohár predsedu Olomouckého fotbalového svazu premožiteľa, po penaltovej lotérii vo finále skončil na druhom mieste.
Na trinástom ročníku turnaja mladších žiakov vekovej kategórie U12 o Pohár predsedu Olomouckého fotbalového svazu štartovali až dva tímy z nášho regiónu – Výber Západoslovenského futbalového zväzu U12 a Slovan Duslo Šaľa U12. V Olomouci súperili družstvá vekovej kategórie U13, ktoré pôsobia v súťažiach v rámci Olomouckého kraja a na finálový turnaj postúpili cez kvalifikačné kolá. Tímy z Olomouckého regiónu, ktoré pôsobia vo vyšších súťažiach, a tiež obe slovenské družstvá nastúpili s hráčmi kategórie U12. Veľmi dobre si počínal Výber ZsFZ U12, ktorý na turnaji v riadnom hracom čase ani raz neprehral, navyše počas celého finálového zápasu proti Sigme Olomouc viedol a o víťazstvo v zápase prišiel až 46 sekúnd pred jeho koncom, keď sa domácim so šťastím podarilo vyrovnať a v následnej penaltovej lotérii už boli Olomoučania tiež úspešnejší. Individuálnymi oceneniami boli ocenení z Výberu ZsFZ Adrián Mojžiš ako najlepší strelec a Peter Šipoš ako najlepší brankár turnaja.

Výsledky Výberu ZsFZ U12
Výber ZsFZ U12 – SK Uničov 4:1
Výber ZsFZ U12 – Slovan Černovír 7:0
Výber ZsFZ U12 – Sokol Bohuňovice 10:7
Semifinále
Výber ZsFZ U12 – 1.HFK Olomouc 8:0
Finále
Výber ZsFZ U12 – Sigma Olomouc 5:5, na pokutové kopy 1:3

Výsledky FK Slovan Duslo Šaľa U12
FK Slovan Duslo Šaľa U12 – SK Chválkovice 2:7
FK Slovan Duslo Šaľa U12 – Sigma Olomouc 0:6
FK Slovan Duslo Šaľa U12 – 1.HFK Olomouc 1:3
O konečné umiestnenie
FK Slovan Duslo Šaľa U12 – Slovan Černovír 3:5
FK Slovan Duslo Šaľa U12 – SK Chválkovice 1:3

Konečné poradie
1. Sigma Olomouc U12
2. Výber ZsFZ U12
3. 1.HFK Olomouc U12
4. Sokol Bohuňovice U13
5. SK Uničov U12
6. Slovan Černovír U13
7. SK Chválkovice U13
8. FK Slovan Duslo Šaľa U12

Zostava Výberu ZsFZ U12
Peter Šipoš (FK Slovan Levice), Pavol Pecho (FC Nitra) – Tamás Hegedüs (KFC Komárno), Matúš Repa (FC Slovan Galanta), Dominik Javorček, Samuel Tokár, Adrián Mojžiš (všetci Baník Horná Nitra), Sebastián Kovács, Michal Polčan (obaja FK Slovan Duslo Šaľa), Juraj Ružička, Viktor Sabo (obaja FK Slovan Levice), Teodor Kupec (ŠKF Sereď). Realizačný tím: Ján Pisár, Štefan Víg a Patrik Mojžiš.
Góly Výberu ZsFZ: A. Mojžiš 16 gólov, M. Repa a J. Ružička po 6 gólov, S. Tokár a S. Kovács po 2 góly, T. Kupec a M. Polčan po 1 góle.

Hodnotenie vedúceho Výberu ZsFZ Jána Pisára: “Ako vedúci mužstva som hrdý na tento tím. Dosiahli sme spoločne dobré výsledky a pekný úspech, hoci nás všetkých mrzí, že sme to nedotiahli do konečného víťazstva a zisku prvého miesta. Chlapcom, ktorí sa spolu stretli iba dva razy, a to na prípravnom zraze v Zlatých Moravciach a na krátkom tréningu pred odchodom na turnaj v Seredi, kde sme si nacvičovali štandardné situácie a prípravné hry na zdokonalenie herných situácií, nemôžem nič vyčítať. Vždy išli na doraz a vydali zo seba všetky sily a schopnosti v prospech kolektívu. V závere nám chýbalo trošku šťastíčka, či už v samotnom závere zápasu alebo potom v penaltovom rozstrele so Sigmou Olomouc, čo nás skutočne všetkých mrzí. Určite výsledok bude poučením, pretože sme vyhrávali 3:0 a 4:1 a nakoniec súper 46 sekúnd pred koncom zápasu so šťastím vyrovnal na 5:5. Náš finálový súper bol veľmi kvalitný, veď jeho hráči hrajú spolu už niekoľko rokov, ale boli sme im dôstojným protivníkom, a to sa nám ešte na poslednú chvíľu z účasti ospravedlnili veľmi kvalitní hráči Nebyla a Sekera z Trnavy. O kvalite mužstva svedčí aj to, že dvaja naši hráči boli ocenení ako najlepší jednotlivci, pričom Adrián Mojžiš bol určite i najlepším hráčom celého turnaja, čo ukazoval a dokazoval od prvého zápasu. Na záver by som chcel ako vedúci mužstva a tréner poďakovať všetkým hráčom a aj kolegom z realizačného tímu, ktorí tiež veľkou mierou prispeli k tomuto úspechu.”

Na titulnej snímke je Výber mladších žiakov Západoslovenského futbalového zväzu, ktorý si priviezol druhé miesto z turnaja o Pohár predsedu Olomouckého fotbalového svazu.