Jan 092014
 
memorial futbal

Memoriál Petra Kubinu a Mariána Šmidoviča je spomienkou na bývalých rozhodcov, ktorých pamiatku si uctia futbalom ich kamaráti aj kolegovia.
Tradičný futbalový turnaj napíše v sobotu 18. januára už šestnástu kapitolu. Pozadie futbalovej fiesty, ktorá sa chystá v Mestskej športovej hale v Trnave, predstavuje v nasledujúcich Jozef Šmidovič, brat zosnulého Mariána.
Peter Kubina bol dlhoročným rozhodcom v súťažiach riadených Západoslovenským futbalovým zväzom a Slovenským futbalovým zväzom. Tragicky zahynul 18. júna 1998 pri vykonávaní fyzických previerok rozhodcov v Nitre vo veku 46 rokov. Na jeho pamiatku začali bývalí kolegovia organizovať pravidelne spomienkový futbalový turnaj s celoslovenskou účasťou. Marián Šmidovič bol taktiež dlhoročným rozhodcom v súťažiach riadených Oblastným futbalovým zväzom a Západoslovenským futbalovým zväzom a aj jeden z hlavných organizátorov dovtedy poriadaného Memoriálu Petra Kubinu. Dňa 15. septembra 2011 podľahol ťažkej chorobe vo veku 43 rokov. Príbuzní, priatelia a kolegovia poriadajú na ich pamiatku a spomienku spoločný turnaj, ktorý je v poradí už tretí. Zúčastňujú sa ho mužstvá, ktoré mali blízky vzťah k obom zosnulým rozhodcom.
Rozhodcovský tím je zložený z rozhodcov, ktorí s oboma rozhodovali či už v súťažiach riadených Oblastným futbalovým zväzom, Západoslovenským futbalovým zväzom a Slovenským futbalovým zväzom. Relax tím tvoria osobnosti z Trnavského samosprávneho kraja na čele s majiteľom Relaxu a majstrom Európy v džude Jozefom Svátkom. Allianz je mužstvom, v ktorom celý život pracoval Peter Kubina. B-A S A team je spoločné mužstvo firmy A S A, v ktorom pracoval Marián Šmidovič a väznice Hrnčiarovce nad Parnou, kde zase pravidelne rozhodoval všetky turnaje a zápasy príslušníkov. Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou je hlavným organizátorom tohto spomienkového turnaja. Trnavský dvor – Báno je mužstvo zložené z kamarátov Mariána Šmidoviča, ktorý mal prezývku Báno a s ktorými sa v tejto reštaurácii pravidelne stretával.
V prestávkach v rámci kultúrneho programu sa vo futbalovom zápase stretnú ženy Skloplastu Trnava s mužstvom výberu rozhodcov, ktorý rozhodujú zápasy hráčkam Skloplastu. Tento zápas si špeciálne vyžiadali hráčky Skloplastu.
Všetci fanúšikovia futbalu a dobrej zábavy sú pozvaní v sobotu 18. januára do Mestskej športovej haly v Trnave.