Feb 072014
 
_MG_7181 presinsky

Komisia rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu oznámila termíny zimného seminára rozhodcov. Nový predseda Komisie rozhodcov Ladislav Prešinský kladie dôraz na vstup do jarnej časti.
Hneď na druhý deň po voľbe predsedov odborných komisií sa v Dome futbalu v Nitre stretli predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši s novým predsedom Komisie rozhodcov Ladislavom Prešinským na mítingu pred začiatkom jarnej časti súťaží v najväčšom futbalovom regióne na Slovensku. “Laco Prešinský je reprezentantom nastupujúcej generácie, dobre pozná prácu v komisii rozhodcov, aj preto som presvedčený, že dokáže naplniť dôveru, ktorú dostal pri hlasovaní členov Výkonného výboru. Je na nominačnej listine rozhodcov Corgoň ligy, zdobí ho dobrá povesť, môže byť vzorom pre rozhodcov, teším sa na našu spoluprácu,” uviedol Ladislav Gádoši na margo voľby nového šéfa rozhodcovskej komisie.
Ladislav Prešinský hovorí o novej funkcii s rešpektom. “Vážim si dôveru a zároveň vyslovujem presvedčenie, že nesklamem očakávania. Ťažko dnes hovoriť o konkrétnych plánoch, je pred nami veľa práce, hneď na úvod nás čaká usporiadanie seminárov rozhodcov pred začiatkom jarnej časti. Reorganizácia prinesie do mnohých zápasov určite o čosi viac napätia ako zvyčajne, aj na delegovaných osobách bude väčšia ťarcha, preto nechceme ani nesmieme v príprave na jarnú časť nič podceniť. Stretneme sa v dvoch termínoch – seminár rozhodcov Majstrovstiev regiónu Západ a štvrtých líg sa uskutoční v sobotu 22. februára v priestoroch Agroinštitútu v Nitre na Akademickej ulici 4, rozhodcovia piatej ligy budú mať seminár o týždeň neskôr, v sobotu 1. marca v Študentskom domove Antona Bernoláka v Nitre na Triede Andreja Hlinku 38. Program oboch seminárov bude našim rozhodcom zaslaný včas na e-mail. Aj touto cestou si dovoľujem požiadať všetkých našich rozhodcov, aby si usporiadali všetky svoje povinnosti tak, že sa budú môcť zúčastniť zimného seminára. Samozrejme, zároveň žiadame všetkých o zodpovednú teoretickú prípravu či už z pohľadu Pravidiel futbalu, Súťažného poriadku a Rozpis súťaže,” uviedol Ladislav Prešinský základné informácie, ktoré sú zároveň uvedené aj v oficiálnej úradnej správe Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu.

Na titulnej snímke je nový predseda Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Prešinský.