Feb 182014
 
20140218_125614

Predseda Oblastného futbalového zväzu Dunajská Streda Arpád Benovič oslávil päťdesiatku, k “abrahámovinám” mu vinšovali aj v Dome futbalu v Nitre.
Jubilant zo Žitného ostrova sa pri životnom míľniku obzrel na začiatky svojej kariéry spojenej s loptou, ktorú štartoval v mládežníckych kategóriach DAC Dunajská Streda. Na seniorskej úrovni “Arpi” obliekal dresy Veľkého Medera, Kostolných Kračian a Zemianskej Olče. Keď mal 29 rokov, vydal sa na rozhodcovskú dráhu. S píšťalkou začínal v roku 1993 v súťažiach riadených Oblastným futbalovým zväzom v Dunajskej Strede. O dva roky neskôr sa dostal na nominačnú listinu Západoslovenského futbalového zväzu, v regionálnych súťažiach rozhodoval zápasy od piatej po tretiu ligu. V roku 1996 bol Arpád Benovič zvolený za predsedu Oblastného futbalového zväzu Dunajská Streda, na čele zväzu zo Žitného ostrova stojí už osemnásť rokov. Ako člen Rady Západoslovenského futbalového zväzu pôsobil jedno volebné obdobie v rokoch 1998 až 2002, členom Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu bol v rokoch 2002 až 2006 a zvolený je aj na volebné obdobie 2014 až 2018. Už dvanásť rokov pôsobí aj vo funkcii delegáta stretnutia v regionálnych súťažiach. Arpádovi Benovičovi gratulovali k päťdesiatke na druhom tohtoročnom zasadnutí aj členovia Výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu na čele so šéfom regiónu Ladislavom Gádošim. Ku gratulantom sa pripájame aj my.

Na titulnej snímke vinšuje predsedovi Oblastného futbalového zväzu Dunajská Streda Arpádovi Benovičovi šéf najväčšieho futbalového regiónu na Slovensku Ladislav Gádoši.