Mar 102014
 
20140203 11karoka Bartovic Dusan SFZ

Dušan Bartovič oslávil sedemdesiat rokov, bývalý futbalista s reprezentačnou minulosťou dosahoval úspechy aj ako tréner.
Vizitka vitálneho jubilanta je obdivuhodná, v drese Československa odohral konštruktívny záložník dve stretnutia, keď sa objavil v nominácii trénera Rýgra v októbri 1970 v kvalifikačnom zápase o postup na MS 1972 proti Fínsku v Prahe a v nasledujúcom dueli proti Poľsku na Letnej. V roku 1968 bol Dušan Bartovič členom kádra trénera Blažejovského na Olympijských hrách v Mexiku, kde nastúpil vo dvoch zápasoch proti Guatemale a Bulharsku. „Účasť na olympijskom turnaji a reprezentačné štarty patria k vrcholom mojej kariéry. Je príjemné spomínať s odstupom času na príjemné chvíle,“ hovorí čerstvý sedemdesiatnik Dušan Bartovič, ktorý odohral v najvyššej súťaži v rokoch 1965 až 1972 v drese Jednoty Trenčín 146 zápasov a strelil sedemnásť gólov.
Futbal nie je v rodine Bartovičovcov ani náhodou žiadna minulosť. Vnučka oslávenca Diana Bartovičová patrí do aktuálneho kádra ženskej slovenskej futbalovej reprezentácie a vo februári zaznamenala premiérovú účasť v najlepšej ženskej jedenástke roka 2012. “V minulosti hrali dievčatá iba sporadicky, dnes je ženský futbal oveľa populárnejší. Mojím najkrajším darčekom k sedemdesiatke je skutočnosť, že vnučka kráča v mojich šlapajach. Ja som bol reprezentantom, ona dosiahla to isté. Prial by som si, aby ma predčila a zaznamenala účasť na záverečnom turnaji Majstrovstiev sveta,“ vyslovil Dušan Bartovič svoje prianie.
So želaním pevného zdravia a radosti nielen z futbalu sa ku gratulantom pripája futbalová rodina na západnom Slovensku.

Na titulnej snímke je jubilant Dušan Bartovič, ktorý oslávil sedemdesiate narodeniny.